۲۷ مرداد ۱۴۰۱، ۹:۳۵
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84858051
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ثبت‌نام ۸۷ درصد دانش‌آموزان کردستانی قطعی شد

۲۷ مرداد ۱۴۰۱، ۹:۳۵
کد خبر: 84858051
ثبت‌نام ۸۷ درصد دانش‌آموزان کردستانی قطعی شد

سنندج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: از ابتدای آغاز ثبت نام سال تحصیلی آینده تاکنون، ثبت‌نام ۸۷ درصد دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی استان قطعی شده است.

هاشم ناظمی جلال روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از زمان آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان استان در مدارس برای سال تحصیلی آینده، تاکنون ۲۶۱ هزار و ۸۱۶ نفر به صورت قطعی ثبت نام شده اند.

وی با بیان اینکه ۱۵۳ هزار و ۴۲۵ نفر از این تعداد در مقطع ابتدایی ثبت نام کرده اند، افزود: در دوره اول متوسطه ۹۶ هزار و ۱۹ نفر و در دوره متوسطه دوم نیز ۳۸ هزار و ۵۹۵ دانش آموز شامل ۲۵ هزار و ۱۹۲ نفر متوسطه نظری، ۶ هزار و ۳۱۰ نفر فنی و حرفه‌ای و هفت هزار و ۹۳ نفر کاردانش ثبت نام شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان تاکید کرد: با توجه به انتخاب رشته در دوره دوم متوسطه انتظار می رود روند ثبت‌نام در روزهای آینده تسریع یابد و دانش آموزان در سریعترین زمان نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از خرداد آغاز و برابر مهلت اعلام شده، دانش آموزان باید تا پایان مردادماه ۱۴۰۱ نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند، از اولیا و دانش‌آموزان خواست در سریع ترین زمان فرآیند ثبت‌نام را انجام دهند.

ناظمی جلال یادآور شد: ثبت نام دانش‌آموزان تجدیدی نیز بعد از برگزاری امتحانات نوبت شهریور و اعلام نتایج انجام خواهد شد.

استان کردستان ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دارد که در سه هزار و ۸۰۰ واحد آموزشی تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha