بارش پراکنده باران در جنوب و جنوب‌شرق کشور طی ۵ روز آینده/ کاهش تدریجی دمای هوا در پایتخت

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید در جنوب و جنوب‌شرق کشور طی ۵ روز آینده خبر داد و گفت: در همین مدت برای برخی مناطق شرقی و مرکز کشور، وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا، امین حسین نقشینه در مورد آخرین وضعیت آب‌وهوای کشور، اظهار کرد: طی ۵ روز آینده برای بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان و جنوب کرمان، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاه رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

وی افزود: از امروز تا روز جمعه در نواحی شمال‌غرب نیز افزایش ابر و بارش‌های پراکنده رخ خواهد داد و روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده برای بخش‌هایی از ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی، رشد ابر و بارش پراکنده را خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه کرد: در ۵ روز آینده برای برخی مناطق نوار شرقی و مرکز کشور، وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در مناطق مستعد موجب خیزش گردوخاک خواهد شد.

نقشینه گفت: طی دو روز آینده برای مناطق مرزی در غرب و جنوب غرب ایران، پدیده غبار موجب کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

وی بیان کرد: شرق دریای عمان تا روز یکشنبه آینده و تنگه هرمز امروز و روزهای شنبه و یکشنبه مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران برای امروز صاف پیش‌بینی شده است که بیشترین دمای پایتخت امروز به ۳۶ درجه و کمترین به ۲۶ درجه خواهد شد. انتظار می‌رود در روزهای آینده شاهد روند تدریجی کاهش دما در تهران باشیم که فردا بیشترین دما در تهران ۳۴ درجه خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha