۲۶ مرداد ۱۴۰۱، ۰:۴۵
کد خبر: 84856690
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مقام روس: طرح‌های آمریکا در اوکراین، خاورمیانه و آفریقا را بی‌ثبات می‌کند

تهران-ایرنا- ایگور کوستیوکوف رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در کنفرانس امنیت بین‌المللی مسکو گفت: تحولات جاری در اوکراین که از سوی آمریکا و متحدانش طراحی و اجرا می‌شود، بی‌ثباتی بیشتری در خاورمیانه و آفریقا ایجاد خواهد کرد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، وی ادامه داد: اقدامات کاخ سفید تأثیر مخربی بر اوضاع خاورمیانه و شمال آفریقا و فراتر از این مناطق دارد. 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه توضیح داد: ۸.۵ میلیارد دلار کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین و ارسال نامحدود تسلیحات به رژیم کی‌یف، خطر احتمال دسترسی تروریست‌های بین‌المللی به این سلاح‌ها را افزایش می‌دهد. 

وی تاکید کرد، تسلیحاتی که برای اوکراین در نظر گرفته شده است، دزدیده شده و در بازار سیاه به فروش می‌رسند. این سلاح‌ها از طریق بازار سیاه در اختیار تروریستی‌های مستقر در کشورهای منطقه قرار می‌گیرند. 

به گزارش ایرنا، پس از آغاز جنگ در اوکراین، کشورهای غربی به رهبری آمریکا تسلیحات زیادی در اختیار کی‌یف قرار دادند. 

 راشاتودی تیر ماه از خرید و فروش تسلیحات سبک و سنگین غربی ارائه‌ شده به اوکراین در بازار سیاه خبر داد که با قیمت‌های پایین و به آسانی به خریداران عرضه می‌شود. 

ارسال تسلیحات مرگبار غرب به اوکراین در گرماگرم درگیری با روسیه منجر به ایجاد بازارهای غیرقانونی خرید و فروش تسلیحات شده است. 

مسکو تاکنون بارها نسبت به ارسال تسلیحات غربی به اوکراین هشدار داده و تاکید کرده که این امر منجر به طولانی شدن جنگ و افزایش خطر درگیری میان روسیه و ناتو می‌شود. 
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha