شهرکرد مجهز به تصفیه خانه بزرگ آب خواهد شد

تهران - ایرنا - نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی شهرکرد صاحب یک تصفیه خانه بزرگ و مجهز خواهد شد.

«احمد راستینه» روز دوشنبه در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: وزیر نیرو بر تکمیل هرچه سریع تر تصفیه خانه بزرگ و مجهز شهر کرد تاکید کرده است.

وی ادامه داد: تحقق این امر کمک خواهد کرد دیگر در آینده این شهر شاهد حوادثی مانند چند روز اخیر نشده و آب سالم برای مردم تامین شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای حل مشکلات مردم شهرکرد گفت: طی ۴ و ۵ روز گذشته یک جهاد آبرسانی ویژه با دستور وزیر نیرو در استان شکل گرفته که جای قدردانی دارد.

راستینه ادامه داد: اما حجم ترک‌فعل دولت گذشته به حدی است که حل مسئله به صورت کامل را زمان‌بر کرده است.

وی افزود: کوتاهی دولت قبل از سال ۱۳۹۴ در تکمیل سامانه‌های پایدار آبرسانی به شهرکرد سبب شد تا ۶۰ درصد این شهر با سیلاب اخیر دچار مشکل بشوند.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از لحظه نخست شکل‌گیری این مسئله، همه ظرفیت‌های اجرایی وزارت نیرو و استان به میدان آمد تا مشکل حل شود.

وی گفت: حضور وزیر نیرو باعث بسیج عمومی امکانات کشور برای حل مسئله شهرکرد شد.

راستینه با اشاره تماس‌های تلفنی ۲۴ ساعته با وزیر نیرو و پیگیری موضوع افزود: با حضور وزیر نیرو در شهرکرد، ایشان از نزدیک مدیریت را برعهده گرفتند و با پیگیری‌های استاندار شاهد بسج عمومی امکانات و تسریع در اجرای سامانه‌های تامین آب بودیم.
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ظرف امشب و فردا صبح یکی از سامانه‌های اضطراری وارد مدار شده و مشکلات مردم کمتر می‌شود.

راستینه ابراز امیدواری کرد: با حل اساسی مسئله، گوشه‌ای از  صبر و شکیبایی مردم پاسخ داده شود.

در روزهای اخیر سیلاب اتفاق افتاده در استان چهارمحال و بختیاری سبب شد به صورت غیرمترقبه چشمه کوهرنگ که نقش اصلی را در تامین آب مردم داشت به دلیل گل‌آلودگی از مدار خارج شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha