۲۴ مرداد ۱۴۰۱، ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84854964
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نیوزیلند برای آموزش نظامیان اوکراین، به انگلیس نیرو اعزام می‌کند

تهران – ایرنا – دولت نیوزیلند روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد این کشور ۱۲۰ نیروی نظامی را برای کمک به آموزش نظامیان اوکراینی در خط مقدم جبهه، به انگلیس اعزام می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، استقرار این نیروها دو تیم آموزش پیاده نظام را قادر می کند نیروهای اوکراینی را به مهارت های اصلی و موثر در میدان رزم از جمله نحوه استفاده از سلاح، کمک های اولیه رزمی، قانون عملیاتی و مهارت های دیگر مجهز کنند.

در بیانیه دولت نیوزیلند آمده است که آموزش ۸۰۰ نظامی اوکراینی به طور خاص در یکی از چهار مکان مورد نظر در انگلیس انجام می شود و نیروهای دفاعی نیوزیلند وارد خاک اوکراین نمی شوند.

جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند در یک کنفرانس خبری گفت: حمله آشکار به حاکمیت یک کشور و در پی آن جان باختن انسان های بی گناه، اشتباه و غیرقابل تحمل است. از اینرو، محکومیت ما فراتر از واژگان و شامل حمایت قطعی خواهد بود.

نخست وزیر نیوزیلند تاکید کرد که نیروهای نیوزیلندی در اوکراین وارد نبرد نشده اند و نخواهند شد.

۳۰ پرسنل دفاعی نیوزیلند در ماه می (اردیبهشت) عملیات استقرار برای آموزش نیروهای نظامی اوکراینی را در بخش توپخانه عملیاتی تکمیل کردند.

اعزام نیروهای نیوزیلندی در قالب سری اقدامات نیوزیلند در واکنش به حمله روسیه به اوکراین انجام می شود. حمایت مالی نیوزیلند از اوکراین از دیگر تمهیدات دولت ولینگتون برای کمک به کی یف بوده است.

نیوزیلند همچنین در اعتراض به شرایط اوکراین، قانونی وضع کرده است تا دارایی های افراد روسی در این کشور مسدود شود و از سرمایه گذاری اشخاص و شرکت های روسی برای فرار از  تحریم هایی که از سوی بسیاری کشورها علیه روسیه اعمال شده است،  جلوگیری شود، ضمن اینکه از ورود کشتی ها و هواپیماهای خصوصی لوکس روسی به این کشور نیز ممانعت به عمل آید. ممنوعیت ورود برای ۱۰۰ شخص روس برای سفر به نیوزیلند نیز صادر شده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه  ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت. ۲۳ فوریه (۴ اسفند) و تنها یک روز پیش از آغاز جنگ اوکراین، شورای اتحادیه اروپا در واکنش به این اقدام نخستین بسته تحریمی را علیه روسیه تصویب کرد.

پوتین روز پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیات نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. جنگ اوکراین با همه تبعات گسترده سیاسی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و حتی فرهنگی اش ششمین ماه خود را می گذراند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha