۲۳ مرداد ۱۴۰۱، ۱۶:۲۱
کد خبر: 84853354
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امنیت مرزهای مشترک، محور سفر معاون وزیر خارجه ایران به افغانستان

تهران - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل روز یکشنبه از سفر علیرضا بیگدلی معاون کنسولی وزیر امور خارجه به افغانستان با هدف مذاکره با مقامات حکومت این کشور در خصوص موضوعات مرزی، امنیت مرزهای مشترک و همکاری های کنسولی خبر داد.

به گزارش ایرنا ، سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام این خبر، در صفحه توئیتر خود نوشت:  علیرضا بیگدلی معاون کنسولی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور مذاکره با مقامات افغانستان در زمینه همکاری های کنسولی، قانونمند کردن سفرهای غیرقانونی اتباع افغانستان به ایران، امنیت مرزهای مشترک و صدور روادید متقاضیان سفر به کربلا درایام اربعین به افغانستان سفر کرده است.

با توجه به مرز مشترک طولانی میان جمهوری اسلامی ایران و افغانستان که نزدیک به یک هزار کیلومتر است، تامین امنیت مرز همواره از اصلی ترین موضوع های گفت و گو میان مقامات دو کشور بوده است.

همچنین با توجه به نزدیک شدن ایام اربعین و شوق سفر میلیون ها نفر از مسلمانان سراسر جهان به کربلا، هزاران نفر از مردم مسلمان افغانستان نیز مشتاق این سفر هستند و بسیاری از آنها برای سفر زمینی به کربلا، ناگزیر به عبور از خاک جمهوری اسلامی ایران هستند. هماهنگی های لازم برای صدور روادید برای تعداد زیادی از شهروندان افغان که قصد سفر به کربلا در ایام اربعین دارند، یکی از موضوع های اصلی سفر جاری بیگدلی به کابل است.

همچنین به دلیل وقوع برخی رویدادهای مرزی در روزها و هفته های اخیر میان ایران و افغانستان، رسیدگی به این مسائل و رایزنی با مقامات حکومت افغانستان برای تامین حداکثری امنیت مرزها، از دیگر اهداف سفر معاون کنسولی وزیر خارجه ایران به کابل است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha