دیدار وزیر نیرو با سرپرست وزارتخانه‌های انرژی و آب و امور خارجه افغانستان

تهران - ایرنا - وزیر نیرو در سفر به افغانستان با سرپرست وزارتخانه‌های انرژی و آب و امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌ وگو کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت نیرو، «علی اکبر محرابیان» وزیر نیرو امروز (چهارشنبه) با «مولوی عبداللطیف منصور» سرپرست وزارت انرژی و آب افغانستان دیدار کرد.

در دیدار محرابیان با مولوی عبداللطیف منصور، مسایل مرتبط با آب و همکاری‌های دوجانبه در زمینه برق و انرژی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

پس از این دیدار کارگروه تخصصی کارشناسان آب و برق با حضور نمایندگان دو کشور نیز در وزارت انرژی و آب افغانستان تشکیل خواهد شد.

قدردانی از کمک‌های ایران به مردم افغانستان 
وزیر نیرو همچنین با مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه افغانستان دیدار کرد.

وزیر امور خارجه افغانستان در ابتدای این دیدار با اشاره به مشترکات فراوان بین ایران و افغانستان، خواستار همکاری مشترک بین دو کشور در همه عرصه‌ها شد.

امیرخان متقی با اشاره به رابطه خوب بین ایران و افغانستان در یک سال گذشته، از کمک‌های ایران به مردم رنج‌دیده افغانستان در ماه‌های اخیر قدردانی کرد.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان همچنین گفت: ایران تجربه‌های زیادی در عرصه‌های مختلف دارد و ما خواستار استفاده از تجربیات ایران هستیم.

به گزارش ایرنا، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران امروز در صدر یک هیئت بلندپایه وارد کابل شد.

هیئت بلندپایه جمهوری اسلامی ایران به ریاست وزیر نیرو که در ترکیب آن دو معاون وی نیز حضور دارند در فرودگاه کابل مورد استقبال مسئولان افغانستان و سفیر جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند.

این هیئت قرار است با ملاعبدالغنی برادر معاون ریاست کابینه طالبان نیز دیدار و گفت وگو کند.

مسائل مرتبط با آب و توسعه همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های مختلف به ویژه در بخش انرژی مهمترین محورهای دیدار هیئت ایرانی با مسئولان بلندپایه طالبان خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha