پنج مرکز عرضه فرآورده دامی استان سمنان طی بازرسی‌های بهار امسال پلمب شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: پنج واحد تولید و عرضه فرآورده‌های دامی و پروتئینی غیربهداشتی بهار امسال در استان پلمب شد.

حمیدرضا حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: بهار امسال  ۲۴ پرونده در زمینه تولید و عرضه محصولات دامی و پروتئینی غیر بهداشتی طی بازرسی‌های کارشناسان دامپزشکی از مراکز عرضه و تولید در مراجع قضایی تشکیل شد که برای ۱۱ پرونده حکم صادر شد و ۱۳ پرونده در دست اقدام است.

وی ادامه داد: بهار سال گذشته شمار پرونده‌های تشکیل شده  در زمینه تولید و عرضه محصولات دامی و پروتئینی غیر بهداشتی در مراجع قضایی استان سمنان ۲۲ پرونده بود که ۱۵ پرونده رسیدگی شد و هفت پرونده در دست اقدام است.

حسینی بیان کرد: ۳۳  محموله غیر مجاز در زمینه حمل دام و فرآورده‌های دامی با نظارت هوشیارانه کارشناسان دامپزشکی بهار امسال شناسایی و توقیف شد.

وی یادآور شد:  از مجموع ۳۳ محموله غیر مجاز توقیف شده به وسیله کارشناسان دامپزشکی استان سمنان در بهار امسال ۲ محموله مربوط به حمل غیر مجاز دام سبک و سنگین زنده، هفت محموله مربوط به حمل طیور  و ۱۷ محموله مربوط به فرآورده‌های خوراکی و ۶ محموله مربوط به فرآورده‌های غیرخوراکی و یک محموله مربوط به نهاده دامی بوده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: ۵۵ هزار و ۸۴۵ راس دام و هشت میلیون و ۳۷۷ هزار و ۱۲۷ قطعه طیور در کشتارگاه‌های استان سمنان بهار امسال کشتار شد و استان سمنان در زمینه تامین گوشت دام و طیور کمبودی ندارد و مازاد تولید استان در بازار استان‌های همجوار عرضه می‌شود.

به گزارش ایرنا، یک میلیون و ۶۳۳ هزار و ۳۸۱ راس دام سبک، ۸۵ هزار و ۴۰۰ راس دام سنگین، ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر شتر، هفت هزار و ۸۹ راس دام تک‌سمی وجود دارد.

شهروندان هرگونه موارد مشکوک و آلودگی در عرضه فرآورده‌های دامی و پروتئینی را می توانند با تماس با شماره تلفن ۱۵۱۲ سامانه ویژه دامپزشکی گزارش کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha