۱۸ مرداد ۱۴۰۱، ۱۰:۴۴
کد خبرنگار: 1178
کد خبر: 84847995
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

علمای لبنان: اسرائیل در برابر جهاد اسلامی ناکام ماند؛ چه برسد به تمام محور مقاومت

تهران-ایرنا- " جمعیت علمای مسلمان در لبنان " با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن تجاوزگری صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در برابر مبارزان جنبش جهاد اسلامی فلسطین به عنوان یکی از ارکان محور مقاومت ناکام ماند و بی تردید در برابر همه ارکان محور مقاومت با نابودی کامل روبرو خواهد شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از شبکه المنار، در بیانیه جمعیت علمای مسلمان در لبنان آمده است: نبرد غزه در روزهای گذشته ثابت کرد که تنها راه بازدارندگی موثر در مقابله با دشمن صهیونیستی، مقاومت  است.

این بیانیه افزود: اگر تنها مقاومت یک گروه (جنبش جهاد اسلامی فلسطین) چنین پیروزی بزرگی رقم می زند، پس مشارکت توان همه گروههای مقاومت، بی تردید می تواند نابودی کامل رژیم صهیونیستی را رقم بزند.

این جمعیت همچنین همدستی برخی کشورهای عربی با دشمن صهیونیستی و سکوت مشکوک و بی عملی آنها برای متوقف کردن این تجاوزگری از سوی رژیم صهیونیستی و اعمال فشار بر نیروهای مقاومت برای جلوگیری از پاسخ دادن به تجاوزات صهیونیستها را محکوم کرد.

 جمعیت علمای مسلمان در لبنان همچنین سکوت مشکوک جامعه بین‌المللی  و همراهی با دشمن صهیونیستی تجاوزگر و سکوت و بی عملی نهادهای بین‌المللی بشردوستانه در ایفای نقش و مسئولیت خود در حفاظت از جان غیرنظامیان به‌ویژه کودکان غزه را محکوم و اعلام کرد: محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی علیه بشریت، حداقل انتظاری بود که از این مجامع می رفت.

این جمعیت ضمن تبریک پیروزی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این نبرد و شهادت نیروهای مقاومت در حین انجام وظیفه جهادی، از پایداری قهرمانانه مردم فلسطین تقدیر کرد و از «نهادهای بشردوستانه و کشورهای محور مقاومت برای ارائه کمکهای های موردنیاز جهت بازسازی ویرانی های جنگ در غزه" دعوت کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی از عصر جمعه در حملات هوایی و توپخانه ای سه روزه خود به مناطق مختلف نوار غزه دستکم۴۴ نفر از جمله ۱۵ کودک و ۲ زن فلسطینی را شهید و بیش از ۳۶۰ نفر دیگر از جمله دهها کودک را زخمی کرد.

در پاسخ به این حملات جنایتکارانه، گروه های مقاومت فلسطین با صدها موشک شهرها و شهرک های صهیونیست نشین در سرزمین های اشغالی به ویژه تل آویو و فرودگاه بن گورین را هدف قرار دادند.

منابع رژیم صهیونیستی اذعان کردند که در طول سه روز نزدیک به یکهزار و ۱۰۰ موشک از نوار غزه شلیک شد.

جنایت تازه صهیونیست ها در غزه با موج محکومیت در سطح بین المللی به ویژه جهان اسلام روبه رو شد و کشورها، مقامات، احزاب و شخصیت های مختلف بر لزوم توقف آن و پاسخگویی رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

سرانجام موشک‌های مقاومت رژیم صهیونیستی را وادار به پذیرش توافق آتش بس کرد.

این توافق در ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه به وقت محلی (بامداد دوشنبه به وقت تهران) و با میانجیگری مصر اجرایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha