۱۷ مرداد ۱۴۰۱، ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 1178
کد خبر: 84847329
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

یورش صهیونیست‌ها و دستگیری گسترده فلسطینیان در مناطق مختلف کرانه باختری

تهران-ایرنا- نیروهای رژیم اشغالگرقدس صبح دوشنبه با یورش گسترده به منازل شهروندان فلسطینی در کرانه باختری، موج جدیدی از دستگیری این شهروندان را آغاز کردند.

به گزارش دوشنبه ایرنا، پایگاه خبری فلسطین الیوم با اعلام این خبر نوشت: تا کنون هویت ۱۲ نفر از بازداشت شدگان شامل «جمعه رمضان» و جهاد شحاده جماعین جنوب نابلساز منطقه زیتا جماعین نزدیک نابلس،  رامی سلیمان اهل مردة نزدیک  سلفیت، شیخ یوسف قمبز، اهل فرخة نزدیک سلفیت، احمد محمد ابو حسین اهل بیت فجار در جنوب بیت لحم، احمد نبیل طقاطقه هل بیت فجار، یک جوان ناشناس از منطقه سلواد در شرق رام الله،  موسی جالولی  و محمد عبید اهالی جنین،   طه محمد عصافره، مؤید محمد ابریوش و صفوت عصافرة اهل بیت کاحل در غرب الخلیل و  معتصم عمار عطاطره اهل  یعبد در جنوب جنین مشخص شده است.

امروز همچنین بولدوزرهای رژیم صهیونیستی خانه دو اسیر به نام های صبحی ابو شقیر صبیحات و اسعد الرفاعی را در روستای رمانه در غرب جنین در شمال کرانه باختری اشغالی به اتهام انجام عملیات شهادت طلبانه تخریب کردند.

 نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی سحرگاه امروز دوشنبه اقدام به محاصره کامل این روستا کردند  و پس از محاصره، بولدوزرهای این رژیم شروع به تخریب طبقه اول منزل صبحی عماد صبیحات کردند وپس از تخریب طبقات دوم و سوم این ساختمان مسکونی، آن را منفجر کردند.

بولدوزرهای نیروهای رژیم اشغالگر فدس، همچنین پس از محاصره خانه اسعد یوسف الرفاعی اقدام به تخریب آن کردند.

ساکنان این منطقه گزارش دادند تعداد زیادی از نیروهای نظامی صهیونیستی با  ۵۰ خودروی نظامی به منطقه  هجوم آوردند و با استقرار در محله های مختلف آن، در حالی که تک تیراندازهای خود را  با حمایت نیروهای ویژه پلیس مخفی بر پشت بام خانه ها مستقرکرده بودند، اعلامیه هایی را پخش کرده و از ساکنان خواستنداز خانه های خود خارج نشوند.

به گزازش روز دوشنبه ایرنا، ارتش رژیم صهیونیستی از عصر جمعه حملات هوایی و توپخانه ای خود به مناطق مختلف نوار غزه را آغاز کرد که تا کنون بر اثر این حملات وحشیانه ۴۴نفر نفر از جمله ۱۵ کودک و ۲ زن شهید شدند. بیش از ۳۶۰ نفر هم مجروح شده اند.

از آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در عصر جمعه تاکنون ۲۱۵ شهروند دیگر فلسطینی نیز زخمی شده اند که ۹۶ نفر از آنها کودک، ۳۰ نفر زن و ۱۲ نفر سالخورده هستند.

در پاسخ به این حملات جنایتکارانه، گروه های مقاومت فلسطین با صدها موشک شهرها و شهرک های صهیونیست نشین در سرزمین های اشغالی به ویژه تل آویو و فرودگاه بن گورین را هدف قرار دادند.

گروهان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از جمعه شب تا صبح امروز یکشنبه مناطق مختلف فلسطین اشغالی را آماج راکت‌ها و خمپاره‌های خود قرار داده است.

منابع خبری رژیم صهیونیستی اعلام کردند که گروه های مقاومت و جهاد اسلامی فلسطین تاکنون بیش از ۷۰۰ موشک و راکت را به سمت فلسطین اشغالی شلیک کرده است.  

این جنایت تازه صهیونیست ها با موج محکومیت در سطح بین المللی به ویژه جهان اسلام روبه رو شد و کشورها، مقامات، احزاب و شخصیت های مختلف بر لزوم توقف آن و پاسخگویی رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

سرانجام موشک‌های مقاومت رژیم صهیونیستی را وادار به پذیرش توافق آتش بس کرد.

این توافق در ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه به وقت محلی (بامداد دوشنبه به وقت تهران) و با میانجیگری مصر اجرایی شد.

موشک باران مناطق مختلف اسرائیل  به دنبال حملات همه جانبه عصر جمعه رژیم صهیونیستی به نوار غزه رخ داد.

در میان شهدا نام تیسیر الجعبری یکی از فرماندهان ارشد گردان‌های قدس نیز دیده می‌شود و همین امر موجب شد که حملات گروههای فلسطینی از شدت بیشتری برخوردار باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha