۳۵۰۰ نفر در سامانه اعلام خسارت سیل یزد ثبت‌نام کردند

یزد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن یزد گفت: تاکنون سه هزار و ۵۰۰ نفر در سامانه اعلام خسارت سیل یزد ثبت‌نام کردند و ۶۰ درصد درخواست‌ها بررسی شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن یزد، علیرضا نادریان زاده افزود: بنیاد مسکن پس از عادی شدن شرایط در شهرستان یزد و شهرستان‌های تابعه استان اقدام به ارزیابی واحدهای آسیب دیده ناشی از جاری شدن سیل کرد.

وی ادامه داد: حجم خسارت در شهرستان‌ها پایین تر بود و بر این اساس جمع بندی نهایی تا سه روز آینده صورت می‌گیرد اما در شهر یزد با توجه به حجم خسارت‌ها و پراکندگی واحدهای شهروندان همچنان ثبت نام ادامه دارد و ارزیابان به بررسی می‌پردازند.

این مسئول درباره اعتبار جبران خسارت‌ها تصریح کرد: بحث تامین اعتبار و مصوبه هیئت دولت از سوی وزارت کشور انجام می‌گیرد ولی مدیریت بحران استانداری و بنیاد مسکن در حال پیگیری بوده و پیش نویس تهیه شده و منتظر مصوبه هیئت دولت، تامین اعتبار و ابلاغ آن هستیم.

نادریان اظهار کرد: جبران خسارت در بخش مسکونی، تجاری و معیشتی یعنی وسایل زندگی صورت می‌گیرد و مبلغی به صورت تسهیلات قرض الحسنه و مبلغی نیز به صورت بلاعوض خواهد بود.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد که همه خسارت دیده‌ها ثبت نام کرده‌اند اما اگر کسانی هستند که از ثبت نام عقب افتاده اند می‌توانند عدد یک را به سامانه ۱۰۰۰۶۱۱۱ ارسال کنند.

سیل چند روز گذشته در استان یزد باعث تخریب تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکونی بافت قدیمی شهر یزد شد و ۶ نفر نیز در جریان این حادثه در استان جان خود را از دست دادند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha