۱۵ مرداد ۱۴۰۱، ۱۷:۳۲
کد خبر: 84846321
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

خشم افغان‌ها از آمریکا؛ ادامه فریادهای ضدآمریکایی در افغانستان

تهران- ایرنا- در ادامه تظاهرات و اعتراض گسترده مردم شهرهای مختلف افغانستان به نقض حریم هوایی این کشور از سوی آمریکا، امروز نیز شهروندان ولایت بامیان در واکنش به حمله هوایی هفته گذشته آمریکا دست به تظاهرات زده و از این کشور خواستند به حریم هوایی افغانستان احترام بگذارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از خبرگزاری صدای افغان (آوا)، شهروندان ولایت بامیان، امروز (شنبه ۱۵ امرداد) نقض حریم هوایی افغانستان را محکوم کرده و از دولت امریکا خواستند تا به حریم هوایی افغانستان احترام بگذارد.

هفته گذشته یک حمله هوایی از سوی دولت آمریکا، که به گفته رییس جمهور این کشور در آن «ایمن‌الظواهری»، رهبر القاعده کشته شد با موجی از واکنش های ملی و بین المللی همراه بود.

در دو روز گذشته شماری از شهرهای افغانستان شاهد اعتراضات انجام این عملیات نظامی دولت آمریکا بوده است. 

امروز نیز ولایت بامیان شاهد اعتراضات علیه دولت آمریکا بوده و معترضان آن را خیانت آشکار دولت آمریکا در برابر مردم افغانستان دانسته و آن را محکوم کردند.

ضیاءالدین، یکی از این معترضان به آوا گفت: دولت آمریکا نباید بدون اجازه حکومت در خاک افغانستان عملیات نظامی انجام دهد و ما امروز آمدیم تا آن را محکوم کنیم.

محمد تقی، از دیگر اعتراض کننده ها در این راه‌پیمایی گفت: جدا از اینکه چه شخصی در افغانستان هدف قرار گرفته است، عملیات نظامی آمریکا در افغانستان خود نقض آشکار قوانین بین المللی است.

مقامات طالبان نیز به این حمله آمریکا در افغانستان واکنش نشان داده اند.

ذبیح الله مجاهد، معین وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان، این حمله آمریکا را نقض آشکار توافق‌نامه دوحه خوانده است.

روز یکشنبه ۹ مرداد، یک هواپیمای بدون سرنشین دولت آمریکا منطقه‌ ای را در شهر کابل بمباران کرد و ساعاتی بعد از آن رییس جمهور این کشور اعلام کرد که یک هدف تروریستی را در افغانستان نابود کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha