عمل جراحی نادر رفع تنگی محل اتصال حالب لگنچه با موفقیت در کاشان انجام شد

کاشان - ایرنا - رییس بیمارستان نقوی کاشان گفت: عمل جراحی نادر رفع مشکل تنگی محل اتصال حالب لگنچه برای نخستین بار در این شهرستان برای کودک چهار ماهه با موفقیت انجام شد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی کاشان، حامد یزدان پناه افزود: این کودک لگنچه فوق‌العاده متصل داشت که این عمل باید در سن بالاتری انجام می‌شد اما به دلیل فشار زیاد وارده به کلیه‌ها، با نظر متخصصان کلیه و مجاری ادراری در بیمارستان انجام شد.

وی ادامه داد: در این عمل، با برش، لگنچه به طور کامل از حالب جدا، قسمت اضافه برداشته، محل انسداد رفع و بار دیگر پیوندهای لازم انجام شد.

وی با اشاره به انجام این عمل توسط دکتر مهرداد حسین پور فوق تخصص جراحی کودکان و با همکاری متخصص بیهوشی اطفال، اضافه کرد: این عمل از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین عمل‌های جراحی کودکان محسوب می‌شود.

بیمارستان نقوی از جمله موقوفه‌ها و باقیات الصالحات به جای مانده از زنده‌یاد حاج محمد صادق نقوی از خیران سلامت کاشان است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha