گذر باغ گلدسته اصفهان میزبان نمایشگاه عکس تصاویر عاشورایی است

اصفهان- ایرنا- نمایشگاه عکس "۱۰ تصویر عاشورایی" به مناسبت محرم ، تاسوعا و عاشورای حسینی از ۱۴ مرداد تا ۳۱ شهریور در گالری گذر باغ گلدسته (تقاطع خیابان‌های باغ گلدسته و سید علیخان) در معرض دید علاقه مندان قرار دارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، دفتر تخصصی هنرهای تجسمی شهرداری اصفهان به مناسبت ایام محرم و صفر سال ۱۴۴۴ هجری قمری به برگزاری نمایشگاه عکس تحت عنوان «۱۰ تصویر عاشورایی» شامل آثاری از ۱۰ هنرمند عکاس در اصفهان اقدام کرده است.
محمد آذربرزین، مهدی تمیزی، مهدی خادم‌القرآن، سیدعلی درمیانی بزرگ، مهیار دولتخواه، محبوبه کریمی علویجه، امیرحسین کمالی، علی نجاتبخش، وحید مومن زاده خولنجانی و بابک مهرافشار ۱۰ هنرمندی هستند که صحنه های به تصویر کشیده آنها در باره آیین‌های عاشورایی در این نمایشگاه شهری به نمایش درآمده است.
هنر عکاسی دقیق‌ترین ابزار برای ثبت وقایع است؛ از این رو، ثبت هر واقعه از سوی عکاس، به مثابه ثبت بخشی از تاریخ خواهد بود.
یکی از هزاران واقعه‌ای که عکاسان آن را ثبت کرده و می کنند، صحنه‌های عاشورایی است که دوستداران امام حسین(ع) برای زنده نگاه داشتن واقعه کربلا، به عکاسی و ثبت این تصاویر حماسی می پردازند.
این مهم، جدا از ساحت هنری و مذهبی، بخشی از فرهنگ و میراث ناملموس در ایران و جهان تشیع محسوب می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha