اجتماع عاشورائیان دیار علویان در آیین وداع با پیکر پاک سه شهید مدافع حرم

ساری - ایرنا - مردم دیار علویان در اجتماع عاشورائیان شامگاه جمعه در بوستان ولایت شهر ساری مرکز مازندران با پیکر پاک سه شهید مدافع حرم وداع کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، همزمان با هفتمین روز از ماه محرم الحرام، آیین وداع با پیکر پاک و مطهر سرداران رشید اسلام شهید رحیم کابلی، شهید محمدامین کریمیان و  شهید والامقام مصطفی تاش موسی از شهدای مدافع حرم در منطقه خان طومان سوریه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و در فضایی روباز در میان حزن و اندوه مردم مومن و متدین شهر ساری برگزار شد.

دیار علویان در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی با بازگشت کبوتران خونین بال از شهدای خان طومان سوریه عطر و بوی شهادت گرفت و دلهای عاشقان، حسینی و کربلایی شد.

عاشقان به مکتب ولایت، شهیدان محمدامین کریمیان، رحیم کابلی و مصطفی تاش موسی که در کربلای خان‌طومان آسمانی شدند، پس از سال‌ها غربت و گمنامی، دیار علویان را عطرآگین کردند.

مردم مازندران که از نخستین ساعت عصرگاهی  برای وداع با پیکر پاک این سه شهید لحظه شماری می کردند با حضور حماسی خود در این آیین با سردادن شعار لبیک یا حسین، در عزای شهادت امام حسین (ع) و شهدای تازه تفحص شده خان طومان سوریه، اشک ماتم ریختند و در میزبانی از این سه شهید،حماسه ای بی بدیل در تاریخ پر افتخار این مرز و بوم و ایران اسلامی ثبث و ضبط کردند.

اجتماع عاشورائیان دیار علویان در آیین وداع با پیکر پاک سه شهید مدافع حرم
اجتماع بزرگ عاشورائیان دیار علویان در آیین وداع با سه شهید مدافع حرم

دیار علویان در شامگاه جمعه و در هفتمین روز از ماه محرم الحرام میهمانان ویژه ای داشت، میهمانانی از تبار عشق و از جنس لاله‌های پرپر کوی دلدادگی، همانان که در خان‌طومان، کربلا به پا کردند و در یاری دختر علی (ع) در مقابل جبهه کفر لبیک یا زینب (س) سر دادند و سینه سپر کردند و نشان دادند وارث دین رسول الله (ص) هستند و شهادت را از مکتب عشق به ارث بردند.

مازندران امروز از سه شهیدی میزبانی می‌کند که تحت لوای پرچم ثارالله (ع) زیباترین سرود عاشقی را سر دادند و به دنیا نشان دادند در جبهه حق علیه باطل مردانه ایستادند و مقاومت درسی بود که با الهام گرفتن از عاشورا و فرهنگ دفاع مقدس در مکتب شهید سلیمانی آموختند.

سرداران رشید اسلام شهیدان محمدامین کریمیان، رحیم کابلی و مصطفی تاش موسی از شهدای مدافع حرم شهادت را به زیبایی معنا کردند و به ما آموختند شهادت پایان قشنگ از دار فانی و آغازی باشکوهتر در جوار محبوب است برای کسانی که در طریق الی‌الله گام نهادند و گام نهادن در این مسیر زمان و مکان نمی‌شناسد و شهدا محبوب‌ترین بندگان نزد خدا و عند ربهم یرزقون هستند.

 مردم دیار علویان با حضور گسترده و حماسی خود در این مراسم، بار دیگر ضمن تجدید میثاق با آرمان های والای نظام اسلامی و شهدا، به دشمنان ثابت کردند که پشتیبان قوی برای نظام اسلامی هستند و در برابر دسایس سازمان یافته بدخواهان نظام اسلامی مقابله و ایستادگی می کنند.

اجتماع عاشورائیان دیار علویان در آیین وداع با پیکر پاک سه شهید مدافع حرم
آیین وداع با سه شهید مدافع حرم 

امشب پایان چشم انتظاری نزدیکان این شهدا بود، گویی شهر آرام شد، با اینکه اشک‌ها بند نمی‌آیند ولی ته قلب مردم راضی است، چرا که همه می‌دانیم شهدا با رضای دل در راه خدا رفتند، و حالشان خوب است.

وداع مردم ساری با شهدای تازه تفحص شده از خان طومان در شرایطی رقم  خورد که مردم دیار علویان در دفاع از کیان اسلامی سابقه درخشانی از خود به یادگار گذاشتند و امشب نیز با حضوری حماسی در آیین وداع با پیکر پاک شهدای مدافع حرم سنگ تمام گذاشتند و حماسه ای جاوید خلق کردند. 

 شهید رحیم کابلی

عاشق امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) بود تا جایی که به یاد دارم همواره او را در هیات مذهبی مختلف و یا در کاروان راهیان نور دیده ام و جز لبخند و صورت خندان و گشاده چیزی از او بیاد ندارم و کمتر کسی را می توان یافت که از حاج رحیم کدورتی به دل داشته باشد؛ با همه گروهها خوش برخورد بود و برایش بزرگ و کوچک فرقی نداشت و با هم گشاده رو و خوش خلق بود.
شهید مدافع حرم حاج رحیم کابلی یکی از ۱۳ شهید مازندران بود که ۱۷ اردیبهشت ۹۴ در جبهه خان‌طومان سوریه آسمانی شد و با سابقه ۸۰ ماه رزمندگی در دفاع مقدس و با اینکه ۵۳ سال از عمرش می‌گذشت و بازنشسته شده بود،  این بار عزم میدان سوریه و دفاع از حرمت و حریم اهل بیت (ع) کرد و به شهادت رسید.
شهید رحیم کابلی یکی از سه شهید مازندرانی تازه تفحص شده در خان طومان سوریه است؛ شهیدی که در سال ۱۳۴۲ متولد شد و دارای دو فرزند به نام های علی و زهراست؛ عاشق شهادت و امام حسین(ع) بود و همه ساله تا قبل از شهادتش سه روز اول ماه مرحم در منزلشان عزای امام حسین(ع) را برپا می کرد و یکی از سفارش های مهمش در وصیت نامه هم برپایی عزای حسینی در ماه مرحم است و می گوید: «اگر برایتان مقدور است مراسم محرم (سه شب اول محرم) و مراسم شب ۲۸ صفر منزل ما را فراموش نشود. مخلص تمام پاسداران و بسیجیان ولایی و هیأتی‌های ولایی هستم.» و حالا بعد از ۶ سال چشم انتظاری اکنون به وطن بازمی گردد تا در میان استقبال بی نظیر مردم در خانه ابدی خود آرام گیرد.
۶ سال چشم انتظاری برای خانواده  بسیار زیاد است؛ چشم انتظاری بدون نشانی از عزیزی که به عشق شهادت رفت و عاشق محرم بود و با محرم بازگشت و حالا علی کابلی پسر شهید کابلی از آرزوی پدر برای شهادت می گوید و اینکه با شهادت به آرزویش رسید. می گوید: حس آرامش بخشی با بازگشت پدر دارم که اگر چه خوشحال و ناراحتی دارم اما از اینکه پدر بازگشته آرامش بخش است.

شهید محمدامین کریمیان

این شهید والامقام در سال ۱۳۷۳ در روستای حاجی کلا بهنمیر بابلسر چشم به جهان گشود. این شهید در دوران  تحصیل متوسطه به قم رفت و شروع به یادگیری دروس حوزوی وطلبگی درقم کرد  وی  پس از شروع جنگ در سوریه همراه با رزمندگان فاطمیون خود را به جبهه دفاع از حریم اسلام در سوریه رساند و در نهایت در تاریخ ۲۷ خرداد سال ۹۵ زمانی که ۲۲ سال سن داشت در حلب به شهادت رسید. پیکر مطهر این روحانی جوان بعد از ۶ سال تفحص شد.

پیکر شهید مدافع حرم محمد امین کریمیان در روز تاسوعای حسینی در  زادگاهش بابلسر تشییع و خاکسپاری می شود.

شهید مصطفی تاش موسی

شهید مصطفی تاش موسی ، اولین شهید مدافع حرم شهرستان رامسر است که در یک خانواده مذهبی در روستای لتر از توابع روستای گالش محله رامسر دیده به جهان گشود. او در یک خانواده پر جمعیت که با خود پنج برادر و سه خواهر بودند به دنیا آمد که فرزند ارشد خانواده بود. خانواده به کسب و کار کشاورزی و دامداری مشغول بوده و آقا مصطفی در این کار کمک خرج پدر بود. از این شهید بزرگوار دو فرزند به یادگار مانده است.

آیین وداع با پیکر سه شهید مدافعان حرم به صورت برنامه استانی جمعه شب در بوستان ولایت ساری برگزار شد و طبق برنامه ساعت ۱۱ صبح روز شنبه پانزدهم مردادماه هر یک از شهید به شهرستان زادگاهشان منتقل می شوند تا مراسم تشییع و خاکسپاری انجام شود. پیکر پاک و مطهر شهید کابلی به شهرستان بهشهر، شهید کریمیان به بابلسر و شهید تاش موسی به رامسر منتقل می شوند.

بر اساس برنامه پیکر این شهیدان کابلی و کریمیان روز یکشنبه مصادف با تاسوعای حسینی و پیکر شهید تاش موسی روز دوشنبه مصادف با روزعاشورا در رامسر دفن می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha