امام جمعه کاشان: ایران برای دفاع از امنیت کشور با احدی شوخی ندارد

کاشان - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کاشان گفت: دوست و دشمن باید بداند که جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از امنیت کشور با احدی شوخی ندارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسعید حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کاشان در مصلای بقیه‌الله‌الاعظم (عج) این شهر با اشاره به سخنان دشمنان در داخل و خارج از کشور پس از دیدار ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزود: معظم‌له نسبت به خطر ناتو هشدار دادند.

وی تاکید کرد: برخی داخلی‌ها اگر دلشان برای ایران هم سوخته است باید با بصیرت باشند، چرا که رهبر فرزانه انقلاب، جاهایی را که شما نمی‌بینید، می‌بینند.

خطیب جمعه کاشان، اظهار داشت: ناتو زمانی قول داده بود از آلمان شرقی و آلمان غربی جلوتر نیاید اما تا اوکراین جلو آمد و هدف بعدی آن ارمنستان، آذربایجان و مرز ایران بود و ناتو می‌خواست به مرز ایران بکشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی در ادامه هفته بزرگداشت امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شد و گفت: امام راحل با تشکیل حکومت اسلامی، مهم‌ترین و بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر در عصر حاضر را انجام داد.

وی با اشاره به جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفری ایران، افزود: امروز غلبه با اهل حق است، دشمنان نظام جمهوری اسلامی تمام همت‌شان را در داخل و خارج در موضوع کمپین حجاب جمع کردند  اما  به ۴۰۰ هزار نفر نرسید، بنابراین غلبه ۹۵درصدی با سیاه‌پوشان حضرت امام حسین (ع) است.

نماینده ولی فقیه در منطقه کاشان، تشکیل حکومت دینی را یکی از برکت‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بیان و اضافه کرد: هدف اصلی قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بود که یزید بزرگترین منکر زمان این امام همام و در عصر امام راحل نیز بزرگترین منکر، شاه بود. 

وی ایمان مردم، اتحاد و پیروی از رهبری و ولایت فقیه را عوامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: نباید بگذاریم این سه رکن بوجود آورنده انقلاب، سست شوند و استمرار انقلاب اسلامی نیز نیازمند این سه عامل هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی، گره‌گشایی از مشکل‌های مردم را مهم‌ترین اقدام معروف دستگاه‌های اجرایی بیان و اضافه کرد: رعایت شئونات اسلامی هم باید بین مردان و زنان رعایت شود.

وی تاکید کرد: قدرت در دست مردم متدین است، آحاد مردم نباید در مقابل شکست حریم‌ها بی‌تفاوت باشند، این مهم دستور دین مبین اسلام است و دستگاه‌های نظامی و امنیتی پشتیبان ناهیان از منکر هستند.

امام جمعه کاشان یادآور شد: مردم باید در کنار عزاداری‌ها، از بصیرت امام حسین (ع) درس یاد بگیرند، همه ما منتظر امام زمان (عج) هستیم و باید تا دستور امام زمان رسید، حرکت کنیم و به موقع یار آن حضرت باشیم. 

وی همچنین با قرائت ترکیب‌بند محتشم، یاد و نام این شاعر مرثیه‌سرای کاشانی را گرامی داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha