امام جمعه کرمانشاه: تبلیغ محرم، تبلیغ دین و منطق است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه تبلیغ عاشورا، تاسوعا و محرم تبلیغ دین و منطق است، گفت: همه باید برای حفظ این ارزش ها تلاش کنیم چرا که اقتدار امروز کشور و انقلاب را مدیون محرم و این ایام هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله «مصطفی علما» در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کرمانشاه، افزود: این عاشورا و تاسوعا خیلی چیزها به ما یاد داده است بطوریکه رییس جمهور ما یک ساعت و ۲۰ دقیقه با رییس جمهور فرانسه گفت و گو می‌کند و می‌گوید که ما از مواضع خود در برجام کوتاه نمی آییم و یا وقتی حاج قاسم می‌گوید که داعش باید نابود بشود و می‌شود، نشان از اقتدار جمهوری اسلامی که برگرفته از محرم است.  

خطیب جمعه کرمانشاه ادامه داد: آن زمان حزب توده به پشتیبانی شوروی در کشور خیلی قدرتمند بودند اما اعضای هیات رییسه شوروی اعتراف کردند که ما هر چه تلاش و فعالیت سیاسی می‌کنیم، یک محرم و صفر آنها را بی نتیجه می‌کند لذا حاج قاسم فرمود که ما ملت امام حسینیم و ما هم باید در حفظ و نگه داری از این میراث تمام تلاش خود را به کار بگیریم.  

وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) از شهادت خانواده، برادران، فرزندان و یارانش اطلاع داشت، افزود: سیدالشهدا از تمام وقایع دشت کربلا اطلاع داشت اما برای حفظ دین اسلام و برای اینکه امروز ما بتوانیم در مسجد جامع کرمانشاه نماز جمعه بخوانیم، به شهادت رسید.  

آیت الله علما بر مدیریت باطن بنا به دستورات سیدالشهدا تاکید کرد و در ادامه اظهار داشت: ایشان تا لحضه آخر حیاتشان مدافع دین اسلام و اخلاق بودند و آن زمانی که این دو را در خطر دیدند، برای شهادت در این راه آماده شدند لذا امروز هم جوانان بدانند در انتخاب همسر حتما دین و اخلاق را مدنظر قرار دهند چراکه سایر مشکلات حل خواهد شد.  

امام جمعه کرمانشاه ضمن گرامیداشت ۱۷ مرداد و روز خبرنگار افزود: مقام معظم رهبری بارها بر جهاد تبیین تاکید کردند لذا همه خبرنگاران و تریبون داران باید برای تبیین واقعیت های اسلام و انقلاب تلاش کنند تا نسل جوان هم در جریان این موضوعات قرار بگیرند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha