۱۴ مرداد ۱۴۰۱،‏ ۱۴:۳۹
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 84845118
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- درس آموزی از واقعه عاشورا، لزوم داشتن برنامه ریزی جامع برای مقابله با حوادث غیر مترقبه چون سیل و بزرگداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار با عنایت به کارکردهای این حرفه در جامعه عناوین مهمترین مسایلی هستند که امامان جمعه شهرستانهای خراسان رضوی در نمازهای جمعه امروز استان به آنها اشاره کردند.

گناباد - امام جمعه گناباد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: ستادهای هماهنگی مدیریت بحران باید برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده مانند سیل در سطح کشور برنامه ریزی جامع و پیشگیرانه داشته باشند نه این که تنها بعد از وقوع سیل به امداد رسانی و کمک رسانی به سیل زدگان بپردازند.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به وقوع سیل و خسارتهای جانی و مالی در نقاط مختلف کشور افزود: ستادهای هماهنگی مدیریت بحران باید از یک بخش کمک رسان بعد از وقوع حوادث پیش بینی نشده به مرکزی برای هم افزایی بین بخشی برای انجام فعالیتهای پیشگیرانه برای  مقابله با این حوادث تبدیل شوند و آمادگی بخشهای مختلف برای کاهش خسارتها در زمان وقوع بحرانها را افزایش بدهند.

وی توسعه فعالیتهای آبخیزداری و آبخوان داری را راهکار مهم مقابله با سیلاب برشمرد و توجه بیشتر دولت به اختصاص اعتبار برای اجرای این طرحها را خواستار شد شد.

امام جمعه گناباد گفت: در پی وقوع سیلاب و خسارتهای ناشی از آن در ابتدای سال جاری در گناباد بند خاکی مناسبی با اهتمام فرماندار و مسوولان ذیربط گناباد در اطراف این شهر احداث شده است که نقش مهمی در کاهش خسارتها در زمان وقوع حوادث احتمالی در آینده دارد.

سبزوار- امام جمعه سبزوار هم در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت:بصیرت افزایی از آموزه‌های واقعه عاشورا باید بیشتر مورد توجه مبلغان و مداحان قرار گیرد.
حجت الاسلام غلامرضا مقیسه افزود: تجلیل واقعه عاشورا، بصیرت افزایی، توجه به مسائل روز از جمله فریضه امر معروف و نهی از منکر، توجه به مقوله جمعیت و  فرزندآوری و تسهیل در  امر ازدواج مورد تاکید مبلغان دینی است.

وی ادامه داد: سخنرانان و مداحان همچنین به موارد عزت، کرامت، ایثار، توکل، شجاعت و رشادت در برابر ظلم و ستم که آیینه عاشوراست توجه و این مفاهیم را در مداحی ها و  نوحه سرایی های خود ترسیم کنند.
امام جمعه سبزوار با گرامیداشت هفدهم مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا و روز خبرنگار گفت: انعکاس مشکلات جامعه بهترین کمک به مسوولان و این وظیفه خطیر بر دوش خبرنگاران است.

مقیسه افزود: خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسوولان هستند که باید در انتشار اخبار، مصالح جامعه و ارزشهای انقلاب را در نظر بگیرند و با طرح برخی مسائل  زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم نکنند.

تربت حیدریه- امام جمعه تربت حیدریه هم با تشریح فرازهایی از زیارت عاشورا گفت: یکی از توصیه های مهم این زیارت همراهی با امام زمان و نکته بعدی ثبات قدم در این موضوع است.

حجت الاسلام محمد رضا عصمتی افرود: مطلب دیگر زیستن همچون زندگی اولیای الهی است و مطلب بعدی انتقام از دشمنان و نابودی کفار است همچنین در زیارت عاشورا از از اولیای دین می خواهیم شفیع ما نزد خداوند باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha