سفیر ایران و رئیس موسسه شهدای عراق زمینه‌های مختلف همکاری را بررسی کردند

بغداد-ایرنا- در دیدار روز پنجشنبه «محمد کاظم آل صادق»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و «عبدالاله النائلی»، رئیس موسسه شهدای عراق در محل سفارت ایران، طیف متنوعی از همکاری‌ها بررسی شد.

به گزارش ایرنا، در این ملاقات، دو طرف ضمن تاکید بر اهمیت استمرار همکاری‌ها و تبادل تجربیات میان موسسه مذکور با بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی ایران، به بحث و رایزنی پیرامون آخرین وضعیت همکاری‌های متقابل پرداختند.

طرف عراقی با توجه به تجربیات و دستاوردهای ارزنده ایران در زمینه خدمات رسانی و تکریم خانواده‌های شهدا، خواهان بهره‌گیری افزونتر از این تجربیات شد.

لزوم ساماندهی وضعیت خانواده‌هایی که اعضای آنها در زمره قربانیان تروریسم بوده‌اند، ایجاد تسهیلات برای گردشگری مذهبی خانواده‌های شهدای دو کشور، مساعدت جمهوری اسلامی ایران در زمینه ایجاد شعب دانشگاه‌های مهم کشورمان در عراق، همکاری سینمایی در زمینه تولید فیلم و سریال‌هایی با مضمون شهادت و مقاومت، تبادل تجربیات و همفکری پیرامون تبیین و ترویج فرهنگ شهادت و مقاومت از جمله سروده اخیر سلام فرمانده و … از دیگر محورهای مورد گفت وگوی دو طرف بود.

همچنین رئیس موسسه شهدای عراق از سفیر ایران برای بازدید از مجموعه این موسسه دعوت به عمل آورد که با استقبال محمد کاظم آل صادق مواجه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha