واکنش حشدالشعبی عراق به پیام مقتدا صدر

بغداد- ایرنا- مقتدا صدر پنجشنبه شب در بیانیه‌ای گفت که از مجاهدت‌های الحشد الشعبی آگاه است و مجاهدان آن به آراء و عقاید خاندان صدر نزدیک‌تر از دیگران هستند؛ هیات حشدالشعبی به این پیام صدر واکنش نشان داد.

به گزارش ایرنا، هیات حشدالشعبی در بیانیه‌ای تصریح کرد که «موضع جناب سید مقتدا صدر را در خطاب به مجاهدان حشدالشعبی می‌ستاید».

 بیانیه هیات حشدالشعبی افزود: در این زمینه، حشد الشعبی به سران، آحاد ملت عراق و مرجعیت دینی تعهد دارد که ملتزم به شاخص‌های ملی و حرفه‌ای در خدمت عراق عزیز باشد.

صدر پیشتر در بیانیه‌ای توییتری نوشت: اگر گروهی به نام جریان صدر و گروهی به نام چارچوب هماهنگی وجود دارد، این به این معنی نیست که برادران عزیز ما در الحشدالشعبی لزوما جزو یکی از آن‌ها هستند؛ بلکه مطمئن هستم که آنها هم نظر من را در مورد آنچه گفتم و خواستم، دارند.

وی افزود: مجاهدان در الحشدالشعبی به آرا و عقاید خاندان صدر نزدیک‌تر از دیگران هستند و اکثر آن‌ها در بیشتر امور خود به ۲ شهید صدر (محمد صادق الصدر و محمد باقر الصدر) اقتدا می‌کنند.

مقتدا صدر در ادامه ابراز امیداوری کرد که اعضای الحشدالشعبی در میدان جهاد ثابت قدم باشند.

رهبر جریان صدر در ادامه نوشته است که آن‌ها همان‌طور که در راه دفاع از وطنشان قربانی دادند، آماده دفاع از اصلاحات و حقیقت هستند.

وی گفت: من به طور کامل از شجاعت مجاهدان الحشدالشعبی و اخلاص آن‌ها آگاه هستم. آن‌ها زیر پرچم خاندان صدر سرباز عراق بودند و علیه اشغالگران جنگیدند و همچنان در این راه هستند.

صدر افزود: آن‌ها از عراق و برای عراق هستند و تبعیت جز از سوی نجات دهنده و مصلح آل رسول (ص) را نمی‌پذیرند.

رهبر جریان صدر در پایان نوشته است: از خداوند می‌خواهم که ما و آنها را محشور کند و به جدایی بین ما پایان دهد، زیرا مطمئن هستم که آنها طالب پول یا امور دنیوی نیستند بلکه طالب حق هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha