استاندار خراسان رضوی: حل مشکل مسکن و اشتغال جوین نیازمند برنامه است

سبزوار- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: مسکن و اشتغال شهرستان جوین ۲ موضوع مهمی است که حل آن به پیگیری، کار میدانی و برنامه ریزی نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، یعقوبعلی نظری شامگاه پنجشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان جوین افزود: با ایجاد قرارگاه مسکن در این شهرستان، موضوع مسکن ملی باید به سرعت به انجام برسد و اسیر بروکراسی اداری نشود.

وی ادامه داد: مسوولان در این زمینه باید واگذاری زمین، صدور پروانه رایگان و ارائه خدمات مهندسی رایگان را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: همچنین ارائه تسهیلات سه میلیارد ریالی به هر متقاضی مسکن ملی باید در دستور کار قرار گیرد تا افراد، خود برای ساخت مسکن اقدام کنند.

وی افزود: در مقوله رفع بیکاری نیز باید قرارگاه اشتغال شهرستان جوین فعال شود و در گام نخست جمعیت مخاطب خود را به صورت فهرست شناسایی کند.

نظری ادامه داد: سپس این افراد در حوزه‌هایی که علاقه و یا مهارت دارند، مورد حمایت لازم قرار گیرند.

وی با اشاره به بازدید خود از شرکت کشت و صنعت جوین خاطرنشان کرد: مدیران این شرکت طرح‌های پیشنهادی جدید خود را برای گسترش و توسعه این شرکت ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، استاندار خراسان رضوی در سفر یک روزه خود به غرب استان، از جاده ارتباطی پیراکوه به مرکز شهرستان جوین، مجموعه کشت و صنعت جوین، کارخانه اسید سیتریک، بزرگترین کارخانه قند چغندر کشور، آزمایشگاه خاک و ظرفیت‌های کشاورزی این شهرستان دیدن کرد.

نقاب مرکز شهرستان جوین در ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha