جذب بیمه‌شدگان طرح فراگیر خانواده ایرانی نزدیک به ۵ برابر اهداف تعیین شده است

اردبیل- ایرنا- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: جذب بیمه شدگان جدید طرح فراگیر خانواده ایرانی نزدیک به ۵ برابر اهداف تعیین شده از طرف سازمان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، میرهاشم موسوی که به شهر مرزی بیله‌سوار در استان اردبیل سفر کرده بود، امروز چهارشنبه در نشست با فرماندار و کارکنان اداره تامین اجتماعی این شهرستان اظهار کرد: حدود ۲۱ هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی شهرستان هستند که ۴۲ درصد جمعیت بیله‌سوار را شامل می‌شود.

وی افزود: عملکرد شعبه بیله‌سوار در حوزه‌های بازرسی از کارگاه‌ها و پلاک‌برداری کارگاه‌های جدید در سال ۱۴۰۰ از تاریخ تاسیس شعبه بی‌سابقه بوده است که نشان از فعالیت مجموعه در ارائه خدمات دارد.

موسوی با بیان اینکه عملکرد شعبه بیله‌سوار در حوزه وصول مطالبات معوق در سال گذشته بیش از ۴۰۰ درصد بوده  است، گفت: جذب بیمه‌شدگان جدید طرح فراگیر خانواده ایرانی نزدیک به ۵ برابر اهداف تعیین شده از طرف سازمان است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: مشکلاتی درباره وام وجود داشت که مصوب شد به تعدادی که تقاضا کردند، وام در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شهرستان بحث درمان است که متاسفانه تاکنون موفق نشدیم درمانگاهی در این منطقه احداث کنیم. برابر قولی که فرماندار پرتلاش بیله‌سوار داد، قرار شد طی یک ماه آینده زمین مورد نظر در اختیار مجموعه تامین اجتماعی قرار گرفته و مشکلات آن حل شود.

موسوی ادامه داد: امروز همچنین مقرر شد به محض اینکه مشکل زمین حل شود، منابع مورد نیاز را در اول فرصت تخصیص دهیم و عملیات اجرایی این پروژه شروع شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: بر اساس زمان‌بندی که در این پروژه درمانی خواهیم داشت منابع مورد نیاز به این پروژه تزریق خواهد شد تا در موقع مقرر به بهره‌برداری برسد و اگر این اتفاق بیفتد یکی از بزرگترین مشکلات منطقه که خدمات درمانی هست، حل خواهد شد.

موسوی با بیان اینکه تامین اجتماعی شهرستان بیله‌سوار در ارائه خدمات به شهروندان بعد از  اردبیل رتبه دوم استانی را دارد، در خصوص درمانگاه تامین اجتماعی بیله‌سوار گفت: طبق تعهدی که فرماندار داد تا پایان شهریورماه زمین مربوط به درمانگاه سنددار خواهد شد.

وی با بیان اینکه سیاست کشور حرکت به سمت مولدسازی جمعیت است، اظهار کرد: از این طریق سازمان تامین اجتماعی هم می‌تواند در اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری موفق‌تر عمل کند.

بر اساس این گزارش بدهی شهرداری‌ها به تامین اجتماعی به عنوان یک موضوع ۴۰ ساله از محورهای مطرح شده در نشست میرهاشم موسوی با فرماندار بیله‌سوار بود و در این نشست مقرر شد بدهی‌های شهرداری به صورت بلندمدت تقسیط شود.

موضوع امتیازات مناطق کمتر توسعه یافته و مناطق مرزی برای کارکنان این مناطق از دیگر محورهای مطرح شده در این نشست بود.

تامین سالن و امکانات ورزشی موضوع دیگری بود که در نشست مطرح و مقرر شد این امکانات در بیله‌سوار افزایش یابد.

صاحبعلی اصغری ، فرماندار بیله‌سوار هم در این نشست با اشاره به برنامه‌ریزی برای ساماندهی گردشگران سلامت در استان و اعمال یک مدیریت واحد در این زمینه اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی ظرفیت و سرمایه لازم را برای حضور و نقش‌آفرینی در این موضوع دارد و ما حاضر هستیم زمین مورد نیاز را در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار دهیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha