۳۰۰ هزار نفر پارسال به آمار مستمری بگیران تامین اجتماعی اضافه شد

اردبیل-ایرنا-معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ضریب پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی ۴.۲ درصد است، گفت: سال گذشته ۳۰۰ هزار نفر به مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی اضافه شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مهرداد قریب که روز چهارشنبه به استان اردبیل و شهرستان خلخال سفر کرده بود، در حاشیه دیدار با فرماندار و بازدید از اداره تامین اجتماعی شهرستان خلخال به خبرنگار ایرنا گفت:  سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه گر در بخش‌های مختلف فعالیت می‌کند ببه طوری که در بخش درمان بزرگترین خریدار درمان و دومین تولید کننده درمان کشور است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۵۳ درصد کل جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند که از انواع خدمات این سازمان از جمله برقراری مستمری، بیمه بیکاری استفاده می کنند.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی تعهدات کوتاه مدت در ارتباط با ایام غرامت بیماری را از دیگر خدمات سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد و اظهار کرد: دوران کرونا به خوبی نشان داد که فلسفه وجودی سازمان تامین اجتماعی چقدر نیاز هست و باید همه آحاد جامعه به نحوی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرند.

قریب یادآورشد: در این زمینه سازمان تامین اجتماعی طرح‌هایی را پیگیری می‌کند که تمام آحاد جامعه بتوانند از خدمات سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند؛ بیمه زنان خانه دار، بیمه دانشجویان، ورزشکاران اصناف و مشاغل آزاد و بیمه اختیاری که الان هم خوشبختانه تمام این سرویس‌ها به صورت غیر حضوری ارائه می شود نیاز به حضور در شعبات و کارگزاریهای سازمان تامین اجتماعی نیست.

 سال گذشته ۳۰۰ هزار نفر به مستمری بگیران تامین اجتماعی اضافه شد

وی همچنین در خصوص تعداد افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر ۴۵ میلیون نفر تحت پوشش دارد که از این تعداد ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیمه شده اصلی هستند. علاوه بر این ۴ میلیون نفر مستمری بگیر ماهیانه حقوقشان را سازمان دریافت می کنند.

به گفته معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر ۲۰۰ هزار نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری از خدمات سازمان استفاده می کنند.

قریب خاطرنشان کرد: در بحث درمان هم ۴۵ میلیون نفر در بیمارستان‌های ملکی، درمانگاه ها و پلی کلینیک ها به صورت کاملا رایگان سرویس می گیرند و در مراکز دولتی و خصوصی هم با پرداخت فرانشیز از خدمات سازمان تامین اجتماعی استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی با توجه به تنوع خدمات و تعداد افراد تحت پوشش ماهیانه امسال بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان هزینه کرده است که به اندازه هزینه چند وزارتخانه در طول سال است.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در خصوص ضریب پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی هم گفت: در شرایط فعلی چهار و دو دهم درصد ضریب پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی است یعنی ۴.۲ نفر حق بیمه دریافت می‌کند و در قبال آن یک نفر مستمری‌بگیر دارد.

قریب اظهار کرد: در سال ۱۳۶۰ به ازای شانزده نفر دریافتی یک نفر مستمری پرداخت می‌شد و در ابتدای تشکیل سازمان تامین اجتماعی به ازای ۲۶ نفر دریافتی یک نفر مستمری بگیر وجود داشت البته با توجه به قدمت سازمان تامین اجتماعی این طبیعی است و طبیعت صندوق های بیمه گر هست که با توجه به قدمت سازمان، روز به روز تعداد مستمری بگیران افزایش می یابد.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی همچنین گفت: سال گذشته نزدیک ۳۰۰ هزار نفر مستمری‌بگیر جدید به ما اضافه شد.

وی در خصوص تخصصی شدن درمانگاه شهرستان خلخال گفت: روز پنج شنبه در شورای اداری گزارشی از بازدیدهای میدانی و مطالبی که رئیس و کارکنان شعبه تامین اجتماعی  از جمله موضوع کمبود نیروی انسانی گفتند ارائه خواهد شد

قریب یادآورشد: سازمان تامین اجتماعی برای جذب نیروی جدید در بخش‌های مختلف بیمه و درمان برنامه دارد و در آزمون های جدید داوطلبان میتوانند در این خصوص اقدام کنند.

وی همچنین در خصوص ساختمان درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان خلخال گفت: این ساختمان قدمت بسیار بالایی دارد و کارشناسان سازمان تامین اجتماعی مقاوم سازی آن را به صرفه نمی‌دانند و نیاز هست که ساختمان جدید احداث شود.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی  با بیان اینکه موضوع را پیگیری می‌کنیم تا مردم خلخال بتوانند از خدمات بهتری استفاده بکنند، گفت: مقرر  شده درمانگاه جدیدی احداث شود و درمانگاه فعلی بعد از احداث و تجهیز به محل جدید منتقل شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha