استاندار آذربایجان‌شرقی: موقعیت‌شناسی ویژگی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است

تبریز-ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به جایگاه و اهمیت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بسط ارزش های انقلاب اسلامی، گفت: موقعیت شناسی و دشمن شناسی از ویژگی های مهم و بارز این شورا است.

عابدین خرم روز چهارشنبه در دیدار رئیس و کارکنان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به مناسبت سالروز تشکیل این نهاد انقلابی، این مجموعه را از مظاهر اصلی دفاع از معارف انقلاب اسلامی دانست و افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و سایر نهادهای فرهنگی از مظاهر اصلی دفاع از معارف انقلاب اسلامی هستند و در دولت ارزشی و انقلابی سیزدهم باید دغدغه کمتری نسبت به گذشته در رابطه با مسائل پشتیبانی این نهادها وجود داشته باشد.

وی اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با ابتکار عمل خود برنامه‌های مختلفی را در طول سال با حضور پرشور مردم برگزار می‌ کند که این حضور در تثبیت، راهبری انقلاب و مقابله با توطئه‌های فرهنگی و هجمه‌های روانی دشمنان فصل‌الخطاب قرار می‌ گیرد.

خرم موقعیت‌شناسی و دشمن‌شناسی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را باعث ناکامی دشمنان در فعالیت‌های رسانه‌ای وسیع و شدید علیه انقلاب، ارزش‌ها و مبانی نظام اسلامی برشمرد و ادامه داد: این شورا نقش سازمان‌دهی، هماهنگی، جهت‌گیری و حرکت مجموعه دستگاه‌ها و نهادها را دارد و مردم نیز از برنامه‌های شورا به خوبی استقبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه نقطه‌ قوت نظام اسلامی طی 43 سال گذشته حضور مردم در صحنه‌های مختلف بوده است، گفت: حضور مردم در برنامه‌های مختلف اعلام‌ شده از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تعیین‌ کننده و تلفیق مبارک مسئولان و مردم است.

استاندار آذربایجان شرقی یادآور شد: دولت سیزدهم دولت ارزش‌ محور و ارزش‌ مدار است و نگاه کلان رئیس جمهوری این است که شعارهای انقلاب که توسط امام راحل و رهبری انقلاب تعیین شده، احیا شود.

خرم بر پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی از برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مناسبتی تاکید و اضافه کرد: تمامی دستگاه‌های استان باید ۳ درصد از اعتبارات خود را در راستای مسائل فرهنگی و مناسبتی هزینه کنند.

به گزارش ایرنا، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه حفظ حضور مردم در صحنه های مختلف انقلابی و ملی جزو رسالت های مهم و اصلی این شورا است، سیاستگذاری، هماهنگی، برنامه ریزی و راهبری مناسبت های مختلف سیاسی، مذهبی و موردی را از ماموریت های تعریف شده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان و اضافه کرد: تعمیق فرهنگ انقلاب اسلامی و ایجاد بسترهای مناسب برای این هدف جزو رسالت های محوری این مجموعه است.

حجت الاسلام میکائیل اسکندری افزود: تاسیس این شورا به فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۹ از تدابیر هوشمندانه و مدبرانه آن حکیم فرزانه بود که ثمرات آن طی ۴۲ سال گذشته برای دوست و دشمن آشکار شده است.

وی از تغییر رویکردهای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دوره جدید مدیریتی خبر داد و با تاکید بر اینکه در این زمینه برنامه های مختلف در آینده با تعاریف جدید اجرایی خواهد شد، گفت: در این راستا نخبه پروری و مدیرپروری در دستور کار این مجموعه در تمامی استان ها قرار می گیرد.

اسکندری اظهار داشت: بر همین مبنا طی سالجاری و همزمان با سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، برنامه های مختلفی همچون دیدار با نمایندگان ولی فقیه در استان ها، استاندارها، غبارروبی مزار شهدا، برگزاری نشست های خبری و دیدار با پیشکسوتان این شورا صورت می گیرد که امیدواریم این تغییرات منجر به اتفاقات خوب و مطلوب در سطح جامعه شود.

امام راحل (ره) در ۱۲ مرداد ماه سال ۱۳۵۹ فرمان تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را صادر کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha