سه بیمار کووید ۱۹ در منطقه کاشان جان باختند

کاشان - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به فوت سه بیمار کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در مرکزهای بهداشتی این منطقه گفت: ۲ مرد ۸۶ و ۸۹ ساله مبتلا به کرونا در مرکزهای بهداشتی کاشان و یک زن ۹۴ ساله در آران و بیدگل جان باختند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کورش ساکی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: ۶۸ بیمار کووید ۱۹ در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۵۲ بیمار در کاشان و ۱۶ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ۱۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند.

به گفته وی، در ۲۴ ساعت گذشته هشت بیمار جدید حاد تنفسی با سن ۵۴ تا ۷۵ سال در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد هفت بیمار در کاشان و یک بیمار در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان  اظهار داشت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا طی ۲۴ ساعته گذشته در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۹۱ مورد جدید به ۶۷ هزار و ۷۶۷ نفر رسید.

وی، با اشاره به مراجعه ۲۵۴ نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ۲۴ ساعت گذشته، اضافه کرد: ۶ هزار و ۹۶۶ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال این دانشگاه است.

به گفته ساکی، ۳۹۹ هزار و ۱۹۹ نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۲۰ هزار و ۹۲۵ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان در خصوص واکسیناسیون جمعیت بالای پنج سال منطقه کاشان اظهار داشت: از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون ۷۷ و ۹۳ صدم درصد واجدان شرایط نوبت نخست و ۷۱ و ۱۶ صدم درصد نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: ۳۶ و ۱۷ صدم درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل نیز واکسن نوبت سوم مقابله با ویروس کرونا را تزریق کرده‌اند.

وضعیت کرونایی کاشان در برهه کنونی نارنجی و آران و بیدگل زرد است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha