۱۱ مرداد ۱۴۰۱،‏ ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 1368
کد خبر: 84842122
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از استان اصفهان

اصفهان- ایرنا- اختصاص ۱۹ پد بالگرد به امدادرسانی اورژانس ۱۱۵، برداشتن سقف ریالی مراکز فیزیوتراپی بیمه سلامت و برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی چند خبر کوتاه استان اصفهان است.

اصفهان دارای ۱۹ پد بالگرد اورژانسی است

 سرپرست اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان گفت: تاکنون ۱۹ پد بالگرد اورژانس هوایی در استان به بهره‌برداری رسیده است که انتقال بیماران و مصدومان از این نقاط انجام می‌شود.

فرهاد حیدری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر نیز ۳۵ پد فرود بالگرد اورژانس پیش بیمارستانی در استان اصفهان جانمایی شده که هنوز به بهره‌برداری نرسیده اند.
وی با اشاره به اینکه تعدادی پد بالگرد اورژانس ۱۱۵ نیز در نقاط مختلف استان در حال احداث است ادامه داد: هزینه احداث این پدها اغلب توسط شهرداری ها و خیران حوزه سلامت تامین می‌شود.
سرپرست اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان تصریح کرد: متوسط هزینه مورد نیاز برای ساخت هر پد بالگرد ۵۰۰ میلیون تومان است.
وی درباره ویژگی‌های لازم برای نقاط قابل احداث پد بالگرد اورژانس اظهارداشت: حداقل مکان لازم برای راه اندازی این پدها زمینی به مساحت ۴۰ مترمربع در ۴۰ مترمربع است که در شعاع ۲۰۰ متری آن نباید هیچ ساختمان یا مانعی برای برخاستن و نشستن باشد.
حیدری عنوان کرد: تمرکز و فراوانی پدهای بالگرد اورژانس پیش بیمارستانی به ترتیب در منطقه شرق اصفهان، شاهین شهر و میمه و شهرضا بیش از سایر نقاط استان است.

سقف ریالی بیمه سلامت در مراکز فیزیوتراپی اصفهان برداشته شد

مدیرکل بیمه سلامت اصفهان گفت:  با تصویب کمیته فنی این اداره کل از ابتدای مرداد ماه جاری، پذیرش بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت در مراکز فیزیوتراپی بدون سقف ریالی انجام می شود.
محمدحسین صفاری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه مدیریت بیمه سلامت می‌کوشد تا سطح دسترسی مردم به خدمات پزشکی بیشتر شود افزود: در راستای برقراری عدالت در دسترسی به خدمات با کیفیت درمانی و تعالی نظام سلامت، این اداره کل در گام نخست سقف ریالی کلیه موسسات فیزیوتراپی استان را حذف کرد.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام با هدف افزایش سطح دسترسی و تسهیل در پذیرش و ارائه خدمات بیشتر به بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت و تعامل و همکاری با مراکز فیزیوتراپی طرف قرارداد انجام شده است.

مدیرکل بیمه سلامت اصفهان اظهار داشت:  این اداره کل به صورت ماهیانه ۱۴ هزار سند فیزیوتراپی بیمه شدگان را پذیرش و رسیدگی می‌کند و بیش از چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای خدمات فیزیوتراپی بیمه شدگان در استان اصفهان پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: ۲۵۰ موسسه فیزیوتراپی در استان اصفهان طرف قرارداد با بیمه سلامت استان هستند.

مراسم شیرخوارگان حسینی در چهارباغ اصفهان برگزار می‌شود

 دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد تبیین اصفهان از برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در روز جمعه ۱۴ مرداد در محور فرهنگی چهارباغ اصفهان خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن بابایی در گفت و گو با ایرنا  افزود: این مراسم از ساعت ۸ صبح آغاز و تا ساعت ۲۲:۳۰ با حضور آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی امام جمعه موقت اصفهان و عضو مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: مراسم شیرخوارگان حسینی هرساله به همت مجمع جهانی شیرخوارگان حضرت علی اصغر (ع) و هیأت رزمندگان برگزار می‌شود که امسال مکان برگزاری در محور فرهنگی چهارباغ اصفهان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha