ایجاد اشتغال و افزایش تولید با اجرای تامین مالی زنجیره‌ای بخش کشاورزی

تهران- ایرنا- قائم مقام بانک مرکزی گفت: تامین مالی زنجیره‌ای بخش کشاورزی باعث رشد تولید و افزایش اشغال خواهد شد

به گزارش ایرنا، «اصغر ابوالحسنی» در مراسم آیین رونمایی از نقشه راه تامین مالی زنجیره‌ای در بخش کشاورزی با تاکید بر کشاورزی قراردادی، اظهار داشت: کشاورزی قراردادی موجب ایجاد اشتغال و افزایش تولید می‌شود، 

وی افزود: در موضوع تامین مالی زنجیره‌ای دو موضوع مهم وجود دارد که نخست میزان تامین مالی در رشته‌های مختلف و دیگری اصابت تامین مالی به هدف موردنظر است؛ چرا که این‌ موضوع اثربخشی را هم بالا می‌برد.

قائم مقام بانک مرکزی گفت: هدف ما این بود که کمتر از یک سال از شروع فعالیت دولت سیزدهم از طرح‌ تامین مالی زنجیره‌ای کشاورزی قراردادی رونمایی کنیم که خوشبختانه امروز محقق شد.

ابوالحسنی تصریح کرد: اگر چنین روشی وجود نداشت و شیوه‌نامه‌های آن را تدوین نمی‌کردیم، باید آمار بسیار بالایی از منابع بانک‌ها را به طور مستقیم برای بخش کشاورزی درگیر می‌کردیم.

قائم مقام بانک مرکزی با تاکید بر اینکه تامین مالی زنجیره‌ای بخش کشاورزی به طور قطع باعث رشد تولید و افزایش اشغال خواهد شد، گفت: در کنار این مسائل اگر صنعتی کردن و دانش افزایی را هم داشته باشیم، شعار سال یعنی تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین را محقق خواهیم ساخت و می‌توانیم صنعتی کردن کشاورزی را نیز نهادینه کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha