رییس علوم پزشکی شاهرود: راه مقابله با افزایش کرونا اقبال دوباره به واکسیناسیون عمومی است

شاهرود – ایرنا – رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه واکسیناسیون تنها راه آسان مقابله با ویروس کرونا است، گفت: افرادی که از زمان تزریق دُز سوم آنها ۶ ماه گذشته هر چه‌ سریع‌تر دُز یادآور را تزریق کنند.

حسین شیبانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روند مراجعان مشکوک کرونایی به مراکز درمانی شهرستان‌های شاهرود و میامی در این هفته افزایشی است.

وی با بیان اینکه دستکم تزریق سه نوبت واکسن کرونا در افراد بالغ ضروری است، تصریح کرد: طی هفته گذشته تعداد بستری‌ها در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود نیز افزایشی بود.

شیبانی تعداد بیماران کووید- ۱۹ بستری در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود را ۳۸ نفر برشمرد و اظهار داشت: از این تعداد هفت نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: با توجه به روند صعودی تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی احتمال اینکه در روزهای آینده به تعداد بیماران بخش مراقبت‌های ویژه و در نتیجه فوتی‌های اضافه شود، زیاد است.

وی با اشاره به اینکه طی هفته گذشته یک فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در شاهرود ثبت شد، افزود: هم اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت قرمز و شهرستان میامی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

شیبانی با بیان اینکه در چند روز نخست دو هفته قبل سیر مراجعه مردم برای تزریق واکسن مناسب بود، ابراز داشت: در چند روز گذشته روند مراجعه برای واکسیناسیون در شهرستان‌های شاهرود و میامی به میزان قابل توجهی کاهش داشته که این امر نگران کننده است.

وی ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم با بیان اینکه آیین‌های عزاداری تا جای ممکن باید در فضای باز برگزار شود، افزود: نُذورات باید در ظروف سربسته یکبار مصرف تهیه و در اختیار مردم قرار گیرد.

شیبانی با بیان اینکه مسئولان هیئت‌های مذهبی ماسک تهیه کنند و در اختیار عزاداران قرار دهند، ابراز داشت: استفاده موثر از ماسک موجب می‌شود تا پایان ماه محرم شاهد افزایش مبتلایان به ویروس کرونا نباشیم.   

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی با ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha