۱۰ مرداد ۱۴۰۱،‏ ۱۶:۳۶
کد خبرنگار: 2056
کد خبر: 84841099
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بارشهای رگباری همراه با وزش باد شدید در خراسان رضوی رخ می‌دهد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس نقشه‌ها و مدلهای هواشناسی از عصر امروز، دوشنبه شمال این استان درگیر بارشهای رگباری و نیمه شرقی و جنوبی خراسان رضوی نیز شاهد وزش باد شدید خواهد بود.

آذر رضایی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر آسمان استان خراسان رضوی صاف تا کمی ابری است ولی طبق تحلیل نقشه ها، در نیمه شمالی و به ویژه ارتفاعات این منطقه افزایش ابرناکی، وقوع بارشهای رگباری به همراه رعد و برق، در نواحی مستعد بارش تگرگ، آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلاب دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه وضعیت دمایی در خراسان رضوی تغییر چندانی ندارد، ادامه داد: طی این مدت در نیمه جنوبی، نواحی شرقی و مناطق بادخیز استان، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی شده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: طی شبانه روز گذشته فریمان با کمینه دمای ۱۵ درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای ۲۹ درجه به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی بوده‌اند و بیشترین شدت وزش باد در شهرستانهای سبزوار و بجستان با سرعت ۵۴ کیلومتر در ساعت به ثبت رسیده است.

رضایی پور افزود: در این مدت دمای هوای شهر مشهد بین ۲۲ تا ۳۳ درجه سلسیوس در نوسان بود که امروز با یک درجه افزایش در گرمترین ساعات به ۳۴ درجه بالای صفر خواهد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha