گزارش مکتوب از اخذ شهریه بیش از حد مصوب در مدارس نداشته‌ایم

تهران - ایرنا - رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی گفت: گزارش مکتوب از اخذ شهریه بیش از حد مصوب شده در مدارس نداشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ایرنا، احمد محمودزاده امروز در حاشیه اختتامیه دهمین دوره مجلس دانش آموزان جمهوری اسلامی ایران درباره رتبه‌های برتر دانش آموزان  مدارس غیردولتی در کنکور اظهارکرد: رتبه‌های المپیاد و کنکور را بررسی کنید، مدارس غیر دولتی به اندازه سهم خود حضور دارند، این هم به نظر می‌رسد از نظر کیفی و کمی مورد نظر است.

وی افزود: مدارس غیر دولتی در این عرصه به اندازه سهم خود حضور دارند که از نظر کمی و کیفی مورد توجه است، رقابتی اتفاق افتاده که به ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی کمک می کند، فکر نکنید اگر فتیله مدارس غیر دولتی پایین کشیده شود، به مدارس دولتی کمک می‌شود، این گفته‌ها و تقابل میان مدارس دولتی و غیردولتی، باعث افزایش کیفیت مدارس دولتی نمی‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: توصیه اول من این است که رسانه ها به افزایش کیفیت مدارس غیردولتی و دولتی کمک کنند تا در حوزه‌های علمی و دینی و پرورشی جایگاه مناسبی کسب کنیم.

محمود زاده درباره اخذ شهریه بیش از حد مصوب در برخی مدارس از خانواده‌ها گفت: این موضوع را امسال نداشته‌ایم، هم شفاف سازی مناسب صورت گرفت و هم توصیه‌ها پذیرفته شده است.

وی یادآور شد: همچنین بحث پیگیری از سوی سازمان، بازدیدها و گزارشات این موضوع اخذ افزایش شهریه را کاهش داده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مشورت‌هایی هم با خود موسسان در خصوص افزایش نرخ شهریه داشته‌ایم، اتفاقی که افتاد این بود که در یک هماهنگی شهریه‌های پایین به نسبت بهتر شد و  افزایش شهریه هم به گونه ای صورت گرفت که تاب آوری مردم هم در نظر گرفته شده است.

محمود زاده با بیان اینکه این روند ثبت نام و اخذ شهریه تا مهرماه ادامه دارد، گفت: تا به امروز گزارش مکتوب در سامانه درباره اخذ شهریه بیشتر نداشته‌ایم، اما ۲ هزار گزارش در موضوعاتی مانند عدم تفکیک بین شهریه فوق برنامه و ثابت، دریافت کارنامه،   پرداخت شهریه، مشکلات برای رفتن به مدرسه دیگر در سامانه ثبت شده است.

وی درباره تدریس کتاب درسی در تابستان ادامه داد: این مدارس برای کنکور اینکار را انجام می‌دهند که مجوز دارند، پایه دوازدهم دوره متوسطه  ۱۵ درصد بیشتر از سایر پایه‌ها شهریه دریافت می‌شود و به همین دلیل زودتر شروع می کنند.

وی افزود: در بقیه پایه‌ها نیز بحث فوق برنامه‌های و تکمیلی تابستان مطرح است، کلاس تقویتی و دوره تثبیت و تعمیق یادگیری برای دانش آموزان سایر پایه‌ها انجام می‌شود.

محمودزاده همچنین درباره هدایت تحصیلی در مدارس غیردولتی گفت:  این اقدام مانند مدارس عادی انجام می‌شود و اصراری به انتخاب یک رشته خاص برای دانش آموزان نیست.

وی افزود: این احتمال وجود دارد که توجهی که به توازن دانش آموزان در رشته‌های مختلف در مدارس دولتی وجود دارد، در برخی مدارس غیر دولتی وجود نداشته‌باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha