۱۰ مرداد ۱۴۰۱،‏ ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84840677
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی: دمای هوا در استان همدان سه درجه گرم‌تر می‌شود

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: دمای هوا در مناطق مختلف استان از امروز(دوشنبه) تا پایان هفته ۲ تا سه درجه سانتی‌گراد گرم‌تر می شود.

محمدحسن باقری شکیب روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف و آفتابی همراه با افزایش ابر در ساعات عصرگاهی بدون بارش پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: براساس پیش بینی ها، روند افزایشی دمای هوا از امروز آغاز می‌شود به نحوی که در روزهای پایانی هفته، دمای برخی از نقاط استان همدان در گرمترین ساعات به ۴۰ درجه سانتی‌گراد می رسد. 

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: اسدآباد با ۳۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بهار با ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

باقری شکیب اظهار داشت: کمینه و بیشینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۱۷ و ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha