ضرورت تعیین تکلیف آخرین گود مسکونی تهران

تهران - ایرنا - عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه اکنون ۳۹۸ واحد در محدوده ۳.۲ هکتاری گود آذری وجود دارد گفت: تعیین تکلیف اجرای طرح مسکن معوض گود سیدالشهدا که آخرین گود مسکونی بازمانده از سال‌های گذشته شهر تهران محسوب می‌شود، ضروری است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، زهرا شمس احسان در بازدید از گود سیدالشهدا واقع در ناحیه ۶ منطقه ۱۶ شهر تهران در جریان آخرین وضعیت اجرای طرح ساخت مسکن معوض برای سکنه گود قرار گرفت.

وی ادامه داد: به دلیل مسائل و مشکلات انباشته فرهنگی و اجتماعی تحمیل شده بر این محدوده در دهه‌های گذشته، بافت منطقه با آسیب‌های اجتماعی متعددی روبرو است.   

شمس‌احسان افزود: در راستای توجیه و جلب مشارکت ساکنان در فرایند اجرای طرح و جلوگیری از کوچ جمعیتی و شکل گیری کلونی جدید جمعیتی باید برنامه‌ریزی دقیق، انجام شود.  

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در بازدید از محل گود آذری تاکید کرد: باید سرانه‌های خدماتی از جمله سرانه‌های فرهنگی، آموزشی و درمانی لازم برای ساکنین آتی محدوده طرح ۸۰۲ واحدی به خوبی در نظر گرفته شود تا به این ترتیب زمینه ارتقای کیفیت سکونت فراهم شده و حس هویت محلی برای اهالی تداعی شود.  

ضرورت تعیین تکلیف آخرین گود مسکونی تهران

شمس‌احسان در انتهای بازدید طرح‌های منطقه ۱۶ از طرح مسکونی ناایمن واقع در محدوده فرح آباد بازدید و مقرر شد در اسرع وقت طرح نوسازی با استفاده از ظرفیت دفتر توسعه محله‌ای فعال در محدوده و با مشارکت سکنه در دستور کار سازمان نوسازی شهر تهران قرار گیرد.  

منطقه ۱۶ شهرداری تهران از مناطق جنوب شرقی شهر تهران با ۱۶۵۱ هکتار وسعت است؛ این منطقه در شمار مناطق کوچک شهر تهران به شمار می‌رود و از شمال به خیابان شوش، از شرق به خیابان فداییان اسلام حدفاصل میدان شوش و بزرگراه آزادگان، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از غرب خیابان بهمنیار و بزرگراه شهید تندگویان و بزرگراه نواب محدود می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha