هفتمین دوره اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - معاون امور بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از برگزاری هفتمین دوره اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی در هفته جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا از معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر، کاظم غریب‌آبادی افزود: ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سالروز اعلامیه حقوق بشر اسلامی مراسمی را به مناسبت بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی برگزار می‌کند و در این مراسم، جایزه حقوق بشر اسلامی به منتخبین اعطا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مراسم امسال، روز سه شنبه ۱۱ مرداد با حضور رئیس قوه قضاییه، جمعی از مقامات عالی‌رتبه کشوری و لشگری و سفرای کشورهای اسلامی در تهران برگزار می‌شود، افزود: جلسات و نشست‌های متعددی برای انتخاب افراد جهت اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی برگزار شد و در نهایت دو نفر از سوی کمیته اعطای جایزه برگزیده شدند.

غریب‌آبادی اضافه کرد: در مراسم امسال از یکی از علمای برجسته در حوزه تبیین حقوق بشر اسلامی و یکی از شهدای ترور نیز تکریم و تجلیل به عمل خواهد آمد.

به گزارش ایرنا، ۲۸ اردیبهشت سال جاری ستاد حقوق بشر، شیوه‌­نامه­ اهدای «جایزه حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی» را منتشر کرد و براساس آن، برندگان علاوه بر تندیس و گواهی اعطای جایزه، ۱۰ سکه تمام بهار آزادی دریافت خواهند کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha