هلال احمر اصفهان در سیلاب اخیر به بیش از ۶ هزار نفر امدادرسانی کرد

اصفهان - ایرنا - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان گفت: نیروهای نجاتگر این نهاد از روز نخست وقوع سیلاب در استان به ۶ هزار و۴۶۵ نفر در قالب یک هزار و۵۴۰ خانوار امدادرسانی کردند.

داریوش کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همزمان با آغاز بارندگی در استان و وقوع سیلاب، ۱۸ شهرستان درگیر این پدیده شدند و مجموع حادثه دیدگان به  بیش از هفت هزار  نفر رسید.

وی ادامه داد: در عملیات هلال احمر در استان ۳۸۹ نیروی امدادگر حضور داشتند که با تلاش آنان ۱۲۶ مورد رفع آبگرفتگی خانه، ۵۴ مورد رهاسازی خودرو و یک هزار و ۱۶۹ مورد اسکان اضطراری انجام شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان اضافه کرد: توزیع ۳۰۰ بسته غذایی، ۲۹۲ تخته موکت، ۹۳۰ تخته پتو، بیش از ۴.۵ تُن نایلون، ۷۲ چادر اسکان و ۵۹ کفی چادر از دیگر اقدامات انجام گرفته در روزهای گذشته بود.

کریمی اظهارداشت: سیلاب اخیر در استان هیچ تلفات جانی و مفقودی نداشت و دلیل آن اقدامات پیشگیرانه بویژه در شهرستان‌ها و هماهنگی نهادهای مربوطه با نظارت مدیریت بحران بود.

وی خاطرنشان کرد: هفته گذشته با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال رگبار و باران شدید لحظه‌ای، مکاتبات لازم با شهرستان‌های استان انجام شد تا با تشکیل جلسات مدیریت بحران توان رویارویی با خطرات احتمالی ارتقا یابد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر اصفهان تصریح کرد: اکنون توزیع اقلام با جامعه عشایر همچنان ادامه دارد و معضل فعلی، مراجعه افراد متفرقه(ساکن در منازل و دارای کارت عشایری) برای دریافت اقلام است و ما نیز پس از بررسی نیاز و ضرورت، اقلام را در اختیار حادثه دیدگان قرار می‌دهیم.

به گزارش ایرنا،  بطور کلی ۴۳ بلای طبیعی و انسان‌ساز در جهان شناخته شده که ۳۵ مورد آن در ایران رخ می‌دهد و بر همین اساس کشورمان جزو ۱۰ کشور بلاخیز جهان به شمار می‌رود. 

استان اصفهان اکنون سه هزار و ۸۷۵ نجاتگر و امدادگر، ۲۳ هزار عضو جوان و ۱۵ هزار داوطلب ثبت شده در سامانه دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha