بیش از ۴۰ میلیارد تومان  به راه‌های استان اصفهان خسارت وارد شد

اصفهان - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان گفت:  بارش ها و سیلاب های ناشی از سامانه مونسون بیش از ۴۰ میلیارد تومان به راه‌ها و پل‌های این استان خسارت وارد کرده که میزان دقیق این خسارت ها پس از بررسی های نهایی اعلام می شود.

 فرزاد دادخواه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بیشترین خسارات  در این حوزه به راه ها، ابنیه فنی و پل ها وارد شده است افزود: در جریان بارش و سیلاب های روزهای گذشته به ۹۸ کیلومتر راه‌ روستایی و جاده ای، ۶۱ دستگاه ابنیه فنی و پل‌ها، ۲۱۳ کیلومتر از ایل راهای عشایری استان خسارت وارد شد.

وی ادامه داد: با توجه به آماده باش کلیه نیروهای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ستاد و شهرستان‌ها بصورت شبانه روزی و با اقدام به موقع  در زمان وقوع سیل  از حوادث احتمالی جانی و مالی جلو گیری شد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان خاطرنشان کرد:  پس از فروکش کردن سیلاب نسبت به ترمیم مقاطع آسیب دیده و آب بردگی ها  اقدام شد.
به گفته وی، در زمان حاضر کلیه راه‌های استان اصفهان جز محور نور آباد سی سخت گردنه بیژن باز و تردد در آنها برقرار است.

وی بیان کرد:این محور به دلیل ریزش و رانش مسدود شد و عملیات بازگشایی آن در حال انجام  است و تا ۲ روز آینده بازگشایی خواهد شد.

دادخواه افزود: عوامل راهداری و پلیس راه در همه محورهای مواصلاتی استان حضور دارند و با مدیریت ترددها مانع بسته شدن راه ها و وارد شدن خسارت به خودروها می شوند.
وی همچنین بر پرهیز از مسافرت های غیرضروری تاکید کرد و گفت: رانندگان باید قبل از حرکت از وضعیت جوی آگاه شوند و توصیه های ماموران پلیس و راهداران  را جدی بگیرند.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha