۹ مرداد ۱۴۰۱،‏ ۲۱:۵۷
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 84840289
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار ویژه کاشان: عدالت آموزشی مورد غفلت قرار گرفته است

کاشان - ایرنا - فرماندار ویژه کاشان گفت: توازن و عدالت آموزشی در بسیاری از مناطق این شهرستان مورد غفلت واقع شده و برای رفع این مشکل باید تلاش بیشتری کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا،  محمدشریف زارعی عصر یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان که با حضور نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان برگزار شد، افزود: گسترش عدالت آموزشی مهم‌ترین بخش از توسعه عدالت اجتماعی است.

وی ادامه داد: بسیاری از مناطق کاشان با تصمیم‌هایی که در دوره‌های گذشته انجام شده با نبود و یا کمبود فضای آموزشی مواجه شده‌اند و لازم است این خدمات در تمامی مناطق شهرستان به صورت عادلانه توزیع شود.

به گفته وی، مردم در برخی مناطق کاشان به دلیل وجود بی‌عدالتی‌ها با مشکل‌های بسیاری روبه‌روهستند چرا که نه برخی دولت‌ها به این مهم توجه داشتند و نه سیاست‌گذاری صحیحی برای هدایت خیران و کمک‌های مردمی برای مناطق محروم و کم‌برخوردار صورت گرفته است.

رییس شورای آموزش و پرورش کاشان با تاکید بر اینکه توزیع عدالت آموزشی به جد باید در دستور کار مدیریت جدید آموزش و پرورش قرار گیرد، اضافه کرد: خدمات و فضاهای آموزشی نیز باید با همکاری دستگاه‌های دولتی و مشارکت خیران در مناطق مختلف شهرستان اختصاص یابد.

شهرستان کاشان با ۳۷۰ مدرسه دارای نزدیک به ۶۸ هزار دانش‌آموز است.

کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان، با مساحت ۴۳۹۲ کیلومتر مترمربع و جمعیت ۳۶۴ هزار و ۴۸۲ نفر بر پایه سرشماری سال ۱۳۹۵، پرجمعیت‌ترین شهرستان اصفهان پس از مرکز این استان و بیست وهشتمین شهر پرجمعیت ایران محسوب می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha