خشکسالی انگلیسی‌ها را به فکر کنتور آب و ممنوعیت شلنگ انداخت

تهران- ایرنا- این بار که خواستید از شلنگ آب به عنوان جارو برای تمیز کردن حیاط یا کوچه استفاده کنید، به یاد داشته باشد که در کشور انگلیس قرار است، استفاده از شلنگ آب ممنوع شود.

به گزارش ایرنا به نقل از گاردین، در حالی که انگلیس خود را برای خشکسالی آماده می‌کند، مشاوران امور زیربنایی به دولت توصیه کردند که تا پایان دهه جاری استفاده از شلنگ آب باید ممنوع و کاربرد کنتور آب در سراسر کشور اجباری شود. این مشاوران هشدار دادند که اگر دولت امروز بطور جدی وارد عمل نشود، در آینده ممکن است مردم برای دریافت بطری‌های آب در خیابان صف بکشند.

چهار سال پیش «کمیته ملی زیربنایی» (NIC) به دولت هشدار داد که تا دهه ۲۰۳۰ باید سرمایه‌گذاری‌های قابل ملاحظه جدید در تاسیسات تامین آب کشور انجام شود. هر چند بهبودهایی توسط شرکت‌های آب انجام شده است اما روزانه نزدیک به ۳ میلیارد لیتر آب در این کشور هدر می‌رود.

«جان آرمیت» رییس این کمیته گفت که مقابله با این هدر رفت آب نیازمند سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد پوندی است.

وی افزود: اقدام نکردن الان به این معنی است که در آینده باید دو برابر این پول را برای انتقال بطری‌های آب با کامیون به مردم هزینه کنیم.

آرمیت تاکید کرد که نصب کنتورهای آب بهترین ابزار برای کاهش مصرف آب است و این درحالی است که تنها حدود نیمی از خانه‌ها در انگلیس و ولز کنتور آب نصب کرده‌اند که روزانه حدود ۳۳ لیتر کمتر از میانگین ملی مصرف می‌کنند. میانگین مصرف آب روزانه هر خانوار در انگلیس ۱۴۱ لیتر برآورد شده است.

خشکسالی انگلیسی‌ها را به فکر کنتور آب و ممنوعیت شلنگ انداخت

«مارک اوون» از موسسه «انگلینگ تراست» نیز تاکید کرد که استفاده از شلنگ آب در همه مناطق انگلیس باید ممنوع شود . پیش از این شرکت آب جنوبی (ساوترن واتر)‌ روز جمعه استفاده از شلنگ را برای مصرف‌کنندگان ممنوع کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از آی تی وی،‌ در حالی که انگلیس در ماه اوت با خشکسالی رو به رو است، از مردم این کشور خواسته شده است که در مصرف آب عاقلانه رفتار کنند.

بنا به دستور العمل جدید شرکت آب جنوبی این کشور مصرف کنندگان در صورت استفاده از شلنگ برای آبیاری باغچه‌ها یا شست‌وشوی خودرو یا شستن حیاط و خیابان با شلنگ تا سقف ۲ هزار پوند جریمه خواهند شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha