نام‌نویسی دوره‌های نهضت سوادآموزی ویژه اتباع خارجی در سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی سیستان و بلوچستان گفت: پیرو تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص فراهم کردن مقدمات تحصیل اتباع افغانستانی در کشور، نام‌نویسی دوره‌های نهضت سوادآموزی در این استان آغاز شد.

منصور سعیدی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بدین منظور اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، سوادآموزی اتباع خارجی بویژه آموزش اتباع افغانستانی را در دستور کار خود قرار داده و با تدوین برنامه‌های آموزشی مناسب با هدف بهره مندی آموزشی به مهاجران مقیم ایران با مشارکت دفتر نمایندگی سازمان های ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران را هر ساله اجرا می‌کند.
وی افزود: طرح نام‌نویسی دوره‌های نهضت سوادآموزی ویژه اتباع خارجی در حال حاضر ابتدا در مرکز استان و سپس در سایر شهرستان ها با ظرفیت محدود آغاز شده که اطلاع رسانی های لازم در خصوص زمان اجرای این طرح در سایر شهرستان ها در اسرع وقت انجام می‌شود.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی سیستان و بلوچستان گفت: این طرح از امروز به مدت یک هفته در زاهدان آغاز شده و متقاضیان جهت نام‌نویسی می‌توانند با مدارک کارت آمایش- مجوز تردد بین شهری و برگ سرشماری به ادارات آموزش و پرورش نواحی یک و دو مراجعه کنند.
وی بیان کرد: شرایط سنی نام‌نویسی در دوره‌های نهضت سوادآموزی از ۴۹-۱۰ سال است.
سعیدی اظهارداشت: به استناد توافق‌نامه سه‌جانبه بین سازمان نهضت سوادآموزی، دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور مبنی بر سوادآموزی اتباع خارجی؛ سهمیه ای برابر با جذب ۴۵۰ نفر تبعه خارجی به تفکیک ۲۰۰ نفر در دوره سواد آموزی ( مقدماتی) و ۲۵۰ نفر در دوره (انتقال) به شهرستان زاهدان اختصاص یافته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha