رونمایی سند مهندسی فرهنگی از مهم‌ترین دستاوردهای سفر رییس جمهور به استان همدان است

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: سند نقشه مهندسی فرهنگی استان در جریان سفر رییس جمهور و با حضور رییس شورای انقلاب فرهنگی رونمایی شد که از این رویداد باید به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای سفر در عرصه فرهنگ استان نام برد.

مسعود ویژه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سفر رییس جمهور به استان همدان دستاورهای مادی و معنوی زیادی به همراه داشت که یکی از این موارد رونمایی از سند مهندسی فرهنگی استان است افزود: برای رونمایی از این سند فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و کارشناسان این شورا حضور داشتند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: تداخلات برنامه های فرهنگی توسط دستگاه های مختلف، یکی از مشکلات عرصه فرهنگی استان همدان بود که با رونمایی از این سند،بسیاری از مشکلات این حوزه برطرف می‌شود.

ویژه با اشاره به اینکه گاهی تداخلات برنامه های فرهنگی موجب بی اثر شدن یکدیگر می‌شد، تاکید کرد: این سند موجب هماهنگی و هم اندیشی بیشتر دستگاه های مرتبط با برنامه های فرهنگی شده است و به زودی شاهد نتایج مثبت آن در حوزه فرهنگ استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، مفاهیم این سند باید هر ساله و متناسب با برنامه های بومی هر منطقه به روزرسانی می‌شود.

ویژه تاکید کرد: حضور رییس جمهور، وزرا و معاونان آن‌ها در بین اقشار مختلف مردم و اهالی فرهنگ و هنر، برگ زرین دیگری در تاریخ دیار دارالمومنین و دارالمجاهدین به جا گذاشت.

وی اظهار داشت: «یاسر احمدوند» معاون امور فرهنگی، «سید محمود اسلامی» معاون توسعه مدیریت و منابع، «اصغر امیرنیا» مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، «مهدی باب الحوائجی» مدیر کل امور اداری و منابع انسانی و «محمدرضا برکت» مدیرکل دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سفر وزیر را برای پیگیری مصوبات ومسائل فرهنگ و هنر همدان همراهی کردند.

ویژه تصریح کرد: حضور این مسئولان و دیدار چهره به چهره با مردم، برکات ارزشمندی برای حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به دنبال داشت که ثمرات آن را در ماه های آتی شاهد خواهیم بود.

رونمایی از سند مهندسی فرهنگی یکی از مهمترین دستاوردهای سفر رییس جمهور به استان همدان بود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه میز خدمت و ارتباط مردمی در مجتمع فرهنگی و هنری شهید آوینی برگزار شد، گفت: معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با ناشران و چاپخانه داران با مشکلات آن ها آشنا شد و دستور اقدامات لازم برای بررسی و رفع این مشکلات را صادر کرد.

وی ادامه داد: با حضور آقای اسلامی، موضوع موقوفه‌های شهرستان کبودرآهنگ که سال‌ها مشکلاتی را برای مردم این شهرستان ایجاد کرده بود، بررسی و مصوباتی صادر شد که به زودی نتایج آن موجب برطرف شدن مشکلات مردم کبودرآهنگ می‌شود.

ویژه افزود: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در جمع مردم شهرستان کبودرآهنگ در کنار دیدار چهره به چهره با مردم و اهالی فرهنگ و هنر پیگیر رفع مسائل و مشکلات آن ها شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: پروژه های عمرانی حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سفر دولت به همدان پیگیری و در این سفر ۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز موزه هنرهای معاصر استان تخصیص داده شد.

وی اظهار داشت: از دیگر مصوبات این سفر می توان به تخصیص اعتبار برای ساخت و تکمیل ۶ مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان های استان همدان اشاره کرد.

آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران (پنج‌شنبه ۶ مرداد) در سی‌امین سفر استانی خود، وارد همدان شد.

آیین استقبال رسمی از رییس جمهور با حضور آیت‌الله «حبیب الله شعبانی موثقی» نماینده ولی فقیه در استان و «علیرضا قاسمی فرزاد» استاندار همدان، فرماندهان نظامی و انتظامی، اعضای شورای تامین و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان در فرودگاه همدان برگزار شد.

رییس دولت سیزدهم در ادامه برای سخنرانی و دیدار با مردم کبودرآهنگ به این شهرستان سفر کرد و پس از آن با حضور در پایگاه شهید نوژه از بخش های مختلف آن بازدید و با فرماندهان و افسران پایگاه دیدار کرد.

رییس جمهور همچنین به صورت سرزده به روستای کردآباد کبودرآهنگ رفت در اجتماع پرشور مردم این روستا صحبت کرد.

دیدار عمومی و گفت وگو با مردم شهرستان همدان در سالن ورزشی سردار قاسمی از دیگر برنامه های سفر یک روزه رییس جمهور به استان بود و پس از جلسات دیدار با نخبگان ، خانواده شهدا و ایثارگران و شورای اداری برگزار شد.

نشست خبری با اصحاب رسانه و اعلام دستاوردها نیز پایان بخش برنامه های سفر یک روزه آیت الله رییسی به استان همدان بود.

 همچنین جمعی از وزرای دولت به نمایندگی از رییس جمهور به شهرستان های تابعه استان همدان سفر کردند و ضمن دیدار با مردم و شرکت در جلسات کاری، مسایل و مشکلات منطقه را بررسی و نتیجه کار را در شورای اداری استان به رییس جمهور ارائه کردند. 

خبرها و گزارش های بیشتر از سفر استانی رییس جمهور به این استان را در پرونده خبری «دیار هگمتانه میزبان سی‌امین سفر استانی رییس جمهور» دنبال کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha