۸ مرداد ۱۴۰۱، ۱۲:۰۱
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 84838203
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تولید مکمل دارویی برای درمان بیماری‌های چشم توسط فناوران ایرانی

تهران- ایرنا- یک شرکت فناور با استفاده از تسهیلات سرمایه در گردش صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن و تامین بخشی از هزینه‌های تولید موفق به تولید مکمل دارویی (لوتئین ۲۰ میلی گرم) شد که در درمان بیماری‌های چشم کاربرد دارد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، زهره ستار مدیر عامل شرکت سپند تاو آریا رسام درخصوص این محصول فناور گفت: محصول لوتئین ۲۰ میلی‌گرم برای درمان بیمارهای پیرچشمی، جلوگیری از آب مروارید و برای سالمندان کاربرد دارد.

وی خاطرنشان کرد: لوتئین یکی از قوی‌ترین آنتی اکسیدان‌های موجود در طبیعت است که بدن انسان قادر به تولید آن نیست و باید از طریق رژیم غذایی به طور مداوم هر روز در بدن جایگزین شود. محل ذخیره لوتئین در شبکیه چشم است و از اعصاب بینایی موجود در ماکولا محافظت می‌کند.

این فناور ادامه داد: ماکولا قسمتی از شبکیه است که مسوول دید مستقیم و واضح مثل خواندن و رانندگی است. لوتئین موجود در ماکولا با فیلتر کردن نور یو وی نمی‌گذارد به ماکولا آسیبی وارد شود، با افزایش سن سلول‌های ماکولا نیز همانند سایر سلول‌های بدن توانایی بازسازی خود را از دست می‌دهند و چنانچه در معرض آسیب قرار گیرند امکان ترمیم آن وجود نخواهد داشت و درنهایت باعث کوری می‌شود.

ستار، بازار هدف این محصول را تمام افراد جامعه عنوان کرد اما آن را برای افراد میانسال به ویژه کهنسالان جهت جلوگیری از مشکلات چشمی با اهمیت‌تر دانست.

وی به تسهیلات دریافتی از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن اشاره کرد و گفت: ما از تسهیلات سرمایه در گردش این صندوق برای خرید مواد اولیه استفاده کردیم و این تسهیلات با یک روند اداری بسیار سریع و همچنین با کمترین تضامین پرداخت شد.

مدیرعامل شرکت سپند تاو آریا رسام ادامه داد: این محصول به صورت سافت ژل تولید می‌شود و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارد. این محصول استاندارد سازمان غذا و دارو را دریافت کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha