دانشگاه تهران پتانسیل تبدیل شدن به مرجع رتبه‌بندی در منطقه را دارد

تهران- ایرنا- رئیس مرکز تحقیقات بیوشیمی وبیوفیزیک دانشگاه تهران و برنده جایزه کامستک ۲۰۲۱ پیشنهاد داد دانشگاه تهران با راه‌اندازی باشگاه طلایه‌داران علم می‌تواند به عنوان یک مرجع رتبه‌بندی در کشور و منطقه شود.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی، استاد ممتاز دانشگاه تهران و رئیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران اظهارداشت: تشکیل این باشگاه موجب ارتقای جایگاه علمی دانشگاه می‌شود.

وی بر بهره‌گیری از دیپلماسی علمی برای ارتقای جایگاه دانشگاه تهران در سطح بین‌المللی تاکید کرد و گفت: لازم است فعالیت‌های علمی انجام‌شده را به نحوی منعکس کنیم تا دنیا از فعالیت‌هایمان آگاه شود.

استاد ممتاز دانشگاه تهران بر تعریف سرفصل دروس به زبان انگلیسی تاکیدکرد و افزود: سرفصل دروس بسیار خوبی در دانشگاه تهران داریم که شایسته است سرفصل‌ها و عنوان‌ها به زبان انگلیسی باشد تا بتوانیم توانمندی علمی خود را در سطح بین‌المللی نیز معرفی کنیم.

وی معرفی استادان دانشگاه تهران برای دریافت جوایز علمی و عضویت در آکادمی‌های علمی و معتبر کشورها را برای ارتقای رتبه بین‌المللی دانشگاه مهم ارزیابی کرد و گفت: دانشگاه شایسته است در این زمینه سرمایه‌گذاری کند تا بتوانیم زمینه عضویت و حضور استادان دانشگاه تهران در آکادمی‌ها و محافل علمی را فراهم کنیم و تشویق کنیم که استادان در این آکادمی‌ها عضو شوند.

رئیس مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنان خود پیشنهاد داد تا باشگاه طلایه‌داران علم دانشگاه تهران بتواند به عنوان هسته مرکزی جهت نقش‌آفرینی دانشگاه تهران به عنوان یک مرجع رتبه‌بندی در کشور و منطقه عمل کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha