۲۰۰ هزار مشترک برق در تهران بیش از دوبرابر الگوی تعیین شده مصرف می‌کنند

تهران – ایرنا – مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: ۲۰۰ هزار مشترک در تهران بیش از دوبرابر الگوی مصرف تعیین شده برق مصرف می‌کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط‌عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، «کامبیز ناظریان» افزود: مشترکان بسیار پرمصرف تهرانی در صورت  کاهش ندادن مصرف برق با محدودیت‌های قانونی مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد:  بالغ بر ۶۵ درصد از مشترکان تهرانی الگوی مصرف تعیین شده را رعایت کرده‌اند که از همراهی و همکاری شهروندان تهرانی در مدیریت بار شبکه توزیع برق پایتخت تقدیر می‌کنیم.

مدیرعامل برق پایتخت خاطرنشان کرد: با وجود افزایش قابل‌توجه مصرف برق در کشور طی سال جاری شاهد هستیم که با همکاری مردم فهیم کشور به‌ویژه شهروندان تهرانی، امسال هیچ‌گونه قطعی برق رخ نداده است و این مهم علاوه بر تلاش‌های کارکنان صنعت برق کشور، مرهون توجه ویژه هم‌وطنان به پیام‌ها و درخواست‌های ما مبنی بر لزوم مدیریت مصرف برق است.

ناظریان افزود: حدود ۳۵ درصد از تهرانی‌ها بیش از الگوی تعیین شده، برق مصرف می‌کنند که بسیاری از این مشترکان با اندکی توجه بیشتر قادر خواهند بود در دسته مشترکان کم مصرف قرار بگیرند.

وی ادامه داد: شهر تهران دارای حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک خانگی است که بالغ بر ۶ درصد از این مشترکان یعنی حدود ۲۰۰ هزار مشترک، ماهانه بیشتر از ۶۰۰ کیلووات‌ساعت برق مصرف می‌کنند که در راستای توزیع عادلانه منابع کشور و یارانه‌های بخش انرژی، بی‌شک بر اساس قوانین مصوب، در صورت خودداری از کاهش مصرف برق، مشمول اعمال محدودیت‌های قانونی خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha