سردار حاجی‌زاده: امسال با ماهواره‌بر قائم ماهواره در مدار قرار خواهیم داد

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امسال با ماهواره‌بر قائم ماهواره در مدار قرار خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار دفاعی و امنیتی ایرنا، سردار امیرعلی حاجی‌زاده در گفت وگویی در حاشیه دوازدهمین جشنواره مالک اشتر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: امسال در ادامه سال ماهواره‌های جدیدی را با ماهواره‌بر قائم در مدار قرار خواهیم داد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه پهپاد غزه یکی از هزاران طرح‌های نیروی هوافضای سپاه است، گفت: واکنش‌های دشمن را در این حوزه ببینید و سخنان آن‌ها را دنبال کنید؛ از جمله امریکایی‌ها که با اشاره به حوزه کوچک پهپادی می‌گویند این بخش برتری هوایی آن‌ها را بعد از 80 سال از بین برده است.

وی افزود: آن‌ها می‌گویند حوزه هوافضا و قدرت پهپادی و موشکی مسأله‌ای مهم‌تر از هسته‌ای است و البته این را هم بدانند در حوزه پدافندی نیز روال کار همین است و به لطف الهی این قدرت امروز در همه حوزه‌ها ایجاد شده است.

سردار حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: اینکه دشمن به این توانمندی اقرار و اذعان می‌کند باید عمق مسأله را متوجه شد. بحمدالله امروز کشور، نیروهای مسلح ما و سپاه جایگاه ارزنده و برتری واقعی دارند و دشمن نیز اعتراف می‌کند فشار حداکثری و تحریم‌های فلج‌کننده شکست مفتضحانه خورده است و این معضلاتی که دامن امریکا را گرفته است نیز به خاطر ایران است.

وی همچنین درباره ارتباط‌گیری برخی کشورها با رژیم صهیونیستی گفت: بعضی‌ها در حال پناه بردن به رژیم صهیونسیتی هستند در حالی که این رژیم یک غده سرطانی است و این‌ها دارند خواسته و یا ناخواسته غده سرطانی را به کشور خودشان منتقل می‌کنند و اگر پرهیز نکنند رژیم صهیونیستی هیچ کمکی به آن‌ها نمی‌کند، بلکه این غده سرطانی گریبان آن‌ها را خواهد گرفت و دیر یا زود این‌ها به مشکلات اساسی مبتلا می‌شوند، ولی ما هم در سکوت مطلق در حال رصد این جریان هستیم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه درباره رهنمودهای رهبری در خصوص افزایش توان پهپادی گفت: قدرت پهپادی یک قدرت جدید و تازه متولد شده است و شاخه‌های مختلفی دارد و بسیاری از این بخش‌ها اختراع ایرانی است.

وی گفت: موشک‌های زمین به هوای پدافندی با پایه پهپادی اختراع ایرانی است و از این قبیل موارد فراوان داریم و باید تأکید کنم چه در دقت موشک‌ها چه در حوزه پدافندی و چه در حوزه راداری و پهپادی، موفقیت را مرهون اجرای دقیق تدابیر مقام معظم رهبری هستیم.

سردار حاجی‌زاده همچنین گفت: اگر امروز دشمنان از این قدرت نگران شده‌اند و دعوت به مذاکره می‌کنند و در کنگره دنبال مصوبه‌ای برای محدود کردن ایران هستند، همه این‌ها نتیجه اجرای این تدابیر بوده است و الحمدلله امروز یک قدرت با فاصله زیاد از دیگران هستیم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha