۲۴ تیر ۱۴۰۱، ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1291
کد خبر: 84821919
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۸ درصد جمعیت چهارمحال و بختیاری زیرپوشش خدمات تامین اجتماعی است

شهرکرد- ایرنا- مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون ۴۸ درصد جمعیت حدود یک میلیون نفری استان زیرپوشش خدمات تامین اجتماعی هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مصطفی فلاحی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه شهرکرد در محل مصلای امام خمینی (ره) با گرامی‌داشت اعیاد قربان و غدیر و هفته تامین اجتماعی تاکید کرد: خدمات درمانی سرپایی در این مراکز بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ نفر نفر در سال ۱۴۰۰ بوده که به‌دنبال آن افزون‌بر ۱۵ هزار بیمار بستری شده‌اند.

فلاحی سازمان تامین اجتماعی را دارای ۲ بخش بیمه‌ای و درمان اعلام و تصریح کرد: در بخش درمان، خدمات درمانی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به مردم ارائه داده می‌شود.

وی یادآور شد: چهارمحال و بختیاری در بخش درمان مستقیم یک بیمارستان و پنج مرکز درمانی در شهرکرد، بروجن، لردگان و فارسان دارد و بیمارستان تامین اجتماعی ۷۶ درصد اشتغال تخت دارد و جزو بیمارستان‌های مطرح کشور در بخش‌های مختلف به‌شمار می‌رود.

فلاحی تاکید کرد: تعداد تخت‌های بیمارستان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری برابر هفت درصد تخت‌های بیمارستان‌های استان است اما ۲۲ درصد بیماران به‌ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا به این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

وی افزود: تامین اجتماعی برای خدمات‌رسانی بیشتر به مردم کشور و چهارمحال و بختیاری در بخش‌های درمانی و بیمه‌ای آمادگی کامل دارد و سال گذشته ۹۹ درصد نسخ را الکترونیکی کرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: افزایش حضور افراد مشکوک به کرونا می‌تواند هشداری برای افزایش بستری‌های مبتلایان به کووید ۱۹ باشد و در این راستا استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن یادآور مورد توجه باشد.

فلاحی اظهار داشت: در مراکز درمانی سرپایی تامین اجتماعی طرح پیشگیری از سرطان سینه در بانوان و سرطان روده در آقایان بالای ۵۰ سال اجرایی شده است تا با تشخیص به‌موقع برای درمان اقدام شود.

به گزارش ایرنا، ۲۰ تا ۲۶ تیرماه در تقویم به‌نام هفته تامین اجتماعی نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha