ثبت ۲۱۱ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صنعتی در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در سه ماهه نخست امسال ۵۰۸ فقره جواز تاسیس با سرمایه‌گذاری ۲۱۱ هزار و ۵۷۸ میلیارد ریال برای متقاضیان صادر شده است.

علی امیدبخش روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در صورت تبدیل این جوازهای تاسیس به پروانه بهره‌برداری برای ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر در خراسان رضوی شغل ایجاد می‌شود.

وی سرمایه‌گذاری انجام شده در قالب صدور جوازهای تاسیس مزبور را در رسته‌های صنایع معدنی، صنایع خودرویی، قطعه‌سازی، صنایع غذایی و لوازم خانگی برشمرد.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: حداکثر زمان تبدیل جواز تاسیس به پروانه بهره‌برداری صنعتی در این استان ۲ سال است، اما جوازهای تاسیس نیز وجود دارند که مربوط به دهه ۸۰ بوده اما هنوز منجر به صدور پروانه بهره‌برداری نشده اند.

امیدبخش هدف‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی برای صدور جوازهای تاسیس صنعتی در سال جاری را ۲ هزار و ۲۰۰ فقره ذکر و بیان کرد: امید است بتوان تا پایان سال به صدور ۶۰۰ پروانه بهره‌برداری از جوازهای تاسیس مزبور دست یافت.

وی بر مزیتهای قابل سرمایه‌گذاری خراسان رضوی در زمینه صنعت و صنایع معدنی در رسته‌های قطعه‌سازی، خودروسازی، لوازم خانگی، کانی‌های معدنی و فراوری سنگ آهن تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، خراسان رضوی دارای پنج هزار و ۸۵۹ جواز تاسیس صنعتی با سرمایه گذاری هزار و ۲۹ میلیارد و ۴۹۱ میلیون ریال و اشتغالزایی برای ۱۷۴ هزار نفر است.

خراسان رضوی همچنین ۴۶ نوع ماده معدنی شناخته شده دارد که مهمترین آنها سنگ آهن پلاسری، مس، منگنز، کرومیت و سنگ آهک است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha