۱۷ تیر ۱۴۰۱، ۱۲:۴۵
کد خبرنگار: 5342
کد خبر: 84815329
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

توافق ایران و روسیه برای توسعه همکاری‌های پولی و بانکی

تهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی در دیدار با معاون نخست وزیر روسیه، از توافق بانک مرکزی دو کشور برای توسعه همکاری‌های پولی و بانکی خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی صالح آبادی در دیدار با الکساندر نواک، گفت: در دیدار با رئیس بانک مرکزی و وزیر توسعه اقتصادی روسیه، موضوعات متنوعی از جمله محورهای توسعه همکاری‌های پولی و بانکی و همچنین راهکارهای رفع برخی موانع و گسترش سرمایه‌گذاری مشترک بین تهران و مسکو، مورد بررسی قرار گرفت و توافقات خوبی در این زمینه حاصل شد که اجرای آنها بطور جدی پیگیری خواهد شد.

معاون نخست وزیر روسیه هم در این دیدار، توسعه مناسبات اقتصادی و سرمایه‌گذاری بین تهران و مسکو را یک اولویت و ضرورت دانست و اظهار داشت: روسیه در این خصوص آمادگی کامل دارد.

وی ادامه داد: زمینه‌های بسیار مناسبی برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری بین دو کشور وجود دارد و تفاهم بانک‌های مرکزی دو کشور به منظور فراهم کردن زمینه‌های لازم در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.

توافق ایران و روسیه برای توسعه همکاری‌های پولی و بانکی

رئیس کل بانک مرکزی در سفر به مسکو، همچنین با وزیر توسعه اقتصادی و رییس کل بانک مرکزی روسیه دیدار کرد. موضوعات مرتبط با سرمایه گذاری‌های مشترک دو کشور و همچنین راهکارهای رفع موانع و توسعه همکاری‌های پولی و بانکی بین دو طرف، از مهمترین محورهای این گفتگوها بود.

همچنین،در جریان سفر رئیس کل بانک مرکزی کشورمان به مسکو مدیران ارشد برخی بانک‌های بزرگ روسیه با دکتر صالح آبادی ملاقات و درخصوص گسترش روابط با بانک‌های ایرانی گفتگو کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha