ترانزیت دام از گمرک بیله‌سوار فرصت ویژه تجاری و اقتصادی است

اردبیل-ایرنا- فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: روزانه ۳۰۰راس دام سنگین از گمرک بیله‌سوار از کشورهای آسیای میانه و گرجستان به مقصد کشورهای حوزه خاورمیانه و عربی ترانزیت می‌شود.

صاحبعلی اصغری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به ظرفیت‌های گمرک بیله سوار در زمینه ترانزیت دام اظهار کرد: ترانزیت دام از گمرک بیله سوار در حال انجام است و روزانه سه الی چهار کامیون از گمرک بیله سوار به مقصد کشورهای هدف ترانزیت می‌شود.

وی با اشاه به ظرفیت‌های گمرک بیله‌سوار  و اهمیت آن اظهار کرد: براساس آمار مبادلات تجاری، گمرک بیله سوار هفتمین گمرک فعال کشور است.

فرماندار شهرستان بیله سوار افزود: صادرات از گمرک بیله سوار در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته و در این مدت ۹۵ میلیون دلار از گمرک بیله سوار کالا صادر شده است.

 اصغری خاطرنشان کرد: در این مدت صادرات قطعی از گمرک بیله سوار رشد ۱۳ درصدی داشته است و ۵۱ هزار تن کالا از گمرک مرزی بیله سوار صادر شده است. علاوه بر این در مدت مورد اشاره۱۷۷ مورد اظهارنامه به ثبت رسیده است که افزایش ۲۰درصدی را نسبت به سه ماهه سال اول سال گذشته نشان می‌دهد.

فرماندار بیله سوار همچنین با اشاره به آمار واردات در سه ماهه امسال اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال ۲ و نیم میلیون دلار کالا از طریق گمرک بیله سوار وارد کشور شده است.

به گفته اصغری امسال بیش از ۲۰ هزار مسافر از گمرک بیله سوار تردد کرده اند که بیشترین آمار مربوط به مسافران ورودی خارجی و خروجی خارجی است.

شهرستان بیله سوار در شمال استان اردبیل قرار دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha