۱۴ تیر ۱۴۰۱، ۲۰:۰۵
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 84812744
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مساله فرهنگی مشکل امروز جامعه در امر ترویج ازدواج است

ارومیه - ایرنا - سرپریت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: عدم توجه به مسایل فرهنگی جامعه عمده مشکل امروز ازدواج بوده و باید نهادهای مرتبط، موضوع ازدواج ساده را در جامعه رواج داده و فرهنگ سازی کنند.

به گزارش ایرنا، رضا ابراهیمی عصر سه‌شنبه در سی و نهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در بحث فرزند آوری هم با مشکل فرهنگی روبرو هستیم و هماهنگی بین فرهنگ و اقتصاد لازمه حل مشکلات موجود است.

وی ادامه داد: سازمان‌های فرهنگی فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ ازدواج در جامعه عملکرد مناسبی را نداشتند و باید در این راستا فعالانه وارد میدان شوند و پای کار باشند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: دستگاه‌های اجرایی باید با برنامه‌ریزی هدفمند شرایط را برای جوانان در جامعه آسان کنند زیرا همه مشکلات ما تنها مسائل اقتصادی یا مسائل فرهنگی نیست.
ابراهیمی اضافه کرد: دانشگاه‌ها و اساتید دانشگاهی باید وارد میدان شوند و با کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی برنامه‌ریزی لازم را در این خصوص داشته باشند.

وی با ‌اشاره بر اینکه خروجی مصوبات این ستاد باید در جامعه ملموس باشد، یادآور شد: برنامه ریزی برای ساماندهی امور جوانان در اولویت است و در این خصوص نگاهی وسیع به حوزه‌های مختلف وجود داشته باشد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: تامین مسکن و ساماندهی این امر و تسهیل در پرداخت تسهیلات ازدواج نیز از دیگر مسائلی بوده که مورد توجه است که مدیران استانی باید نسبت به این امر اهتمام ویژه داشته باشند.

ابراهیمی تاکید کرد: همچنین دستگاه‌های اجرایی و مربوطه مشاوره‌های ازدواج و آموزش را تقویت و کاربردی‌تر کرده و در این راستا اهتمام ویژه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، در ادامه این جلسه حاضران به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha