۱۳ تیر ۱۴۰۱، ۱۰:۳۳
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84810671
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰۰ روستای آذربایجان غربی تا پایان سال گازدار خواهد شد

مهاباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: ۳۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در این استان تا پایان سال جاری از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

علیرضا شیخی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از مجموع ۲ هزار و ۸۷۲ روستای آذربایجان غربی بیش از ۲ هزار و ۲۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار است که گاز رسانی به آنها در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: هم اکنون گاز رسانی به ۶۰۰ روستای آذربایجان غربی در دست اقدام است که طبق برنامه ریزی انجام شده مشعل گاز ۳۰۰ روستا تا پایان سال روشن خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی افزود: همچنین گازرسانی به بیش از ۲۰۰ روستای این استان در مراحل پیمان گذاری قرار دارد که براین اساس تا پایان سال ۱۴۰۲ ضریب نفوذپذیری گاز در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان پیش بینی می‌شود به بالای ۹۰ درصد برسد.

شیخی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و ۴۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار آذربایجان غربی از نعمت گار برخوردار است، اضافه کرد: ضریب نفوذپذیری گاز در روستاهای استان ۷۶ درصد بوده که طی ۲ سال آینده و اجرای طرح‌های گازرسانی، این میزان بالاتر خواهد رفت.

آذربایجان‌غربی استان‌ی کوهستانی و سردسیر است که تا یک دهه گذشته یکی از استان‌های کم برخوردار در حوزه گازرسانی بود ولی اکنون به استانی به نسبت برخوردار تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha