والدین به حضور دانش آموزان البرزی در طرح مدرسه تابستان توجه کنند

کرج- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش ابتدایی البرز گفت: طرح مدرسه تابستان ویژه دانش آموزان ابتدایی استان آغاز شده و والدین به حضور فرزندانشان در این طرح مهم توجه کنند.

« سید محمود حسینی » روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا هدف از برگزاری این طرح را توسعه عدالت آموزشی و تربیتی، بهبود و تکمیل فرایند آموزش، جبران نارسایی ها و کاستی های آموزشی، تعمیق یادگیری دانش آموزان، حمایت از دانش آموزان لازم التوجه و کاهش افت تحصیلی، تکرار پایه و ترک تحصیل ذکر کرد که حضور دانش آموزان درآن مورد تاکید قرارمی گیرد.

وی با اشاره به اینکه این طرح درمدارس ابتدایی مطابق با اهداف شیوه نامه ودستورالعمل های ابلاغی وزارتخانه ای در استان اجرایی شده است،خاطرنشان کرد: دراین طرح دانش آموزانی که در ارزشیابی پیشرفت تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ سطح نیاز به تلاش بیشتر و قابل قبول درج شده را زیر پوشش قرار گرفته اند.

وی یادآورشد: در این طرح به دانش آموزان دوره اول ابتدایی که در ارزشیابی پیشرفت تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی در دروس فارسی و ریاضی و همچنین دانش آموزان دوره دوم ابتدایی در دروس فارسی، ریاضی وعلوم دارای سطوح عملکرد تحصیلی " قابل قبول و نیازمند آموزش و تلاش بیشتر" می باشند، آموزش داده می شود.

حسینی زمان اجرای طرح مدرسه تابستان را از تیرتا ۳۰ مرداد ماه سال ۱۴۰۱ در مدارس البرز عنوان کرد.

وی تصریح کرد: پیشرفت تحصیلی دانش آموز تأثیر بسزایی برای افزایش اعتماد به نفس و تصویر مثبت ذهنی او از خود دارد، به همین دلیل شکست نسبی یا مطلق تحصیلی در مدرسه عاملی مهم برای کاهش بهداشت روانی و انگیزه های فردی محسوب می شود.

وی ادامه داد: عواملی از جمله بیماری های جسمانی، ناراحتی های عاطفی، نامساعد بودن شرایط خانوادگی و پایین بودن کیفیت آموزشی، آسیب های ناشی از شیوع ویرورس کرونا و تعطیلی طولانی مدت آموزش حضوری، یادگیری دانش آموز را مختل و موجب عقب ماندگی تحصیلی می شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش ابتدایی البرزافزود: انتظارمی رود با طراحی و اجرای اقدامات و فعالیت های اثربخش در این زمینه  و با مشارکت مدیران ، اولیا و معلمان،شرایط بهبود و ارتقای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان مشمول طرح در استان فراهم آید.

استان البرز ۵۲۰ هزار دانش آموز دارد که بیش از نیمی از آن در مدارس ابتدایی تحصیل می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha